Avamerepurjetamise MM-il kaks eestlaste paatkonda esikümnes

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eesti Meedia ST
Eesti Meedia ST Foto: © 2018 Sander van der Borch / The Hague Offshore Sailing World Championship

ORC klassi avamerepurjetamise MM-il Hollandis peeti esimene lühiraja sõitude võistluspäev. Kõik eestlaste paatkonnad on eilsega võrreldes tublisti oma tulemusi parandanud. Jaht Olympic on 4. kohal ning Katariina II 7. kohal.

Olympic, Tiit Vihuli eestvedamisel on B klassis eilselt 7. kohalt tõusnud 4. positisioonile. Samas klassis võistlev Premium, mille roolimeheks Mati Sepp, lõpetas täna 16. kohal. Liidrikohal on Taani alus Santa, Claus Landmarki juhtimisel.

Kogu B klassi tulemused.

C klassis purjetavate jahtide seas on eestlaste parim Katariina II, Aivar Tuulbergi juhtimisel. Katariina II tõusis täna eilselt 8ndalt kohalt 7ndaks. Sugar, Sandro Montefusco eestvedamisel, tõusis eilselt 28ndalt kohalt 15ndaks. Jaht Directo, roolimeheks Alar Volmer, lõpetas täna 19ndal kohal. Jaht Eesti Meedia ST, mille roolimeheks Sven Nuutmann, on 28. positsioonil ning MY-CAR, Harles Liiv juhtimisel on 30ndal kohal. C klassis on liidrikohal rootslaste alus Team Pro4u, Patrik Forsgreni juhtimisel.

Kogu C klassi tulemused.

ORC klassi avamerepurjetamise maailmameistrivõistlused toimuvad 15.07-20.07.2018 Hollandis Haagis. Kokku osaleb 85 jahti 15 riigist. Alused võistlevad kolmes klassis - 9 jahti A klassis, 27 B klassis ning 49 jahti klassis C. 

Võistlussõite saab jahtidele paigutatud GPS seadmete abil reaalajas jälgida veebilehel.

MM-i koduleht

Fotod

Videod

Tagasi üles