R, 22.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Purjetamise MM-i 2. päev: Deniss Karpak ja Karl-Martin Rammo eestlaste parimad

Facebook
Comments
Anna Pohlak, Aarhus2018
Anna Pohlak, Aarhus2018 Foto: Hempel Sailing World Chamionship

Aarhusis peetavate olümpiaklasside purjetamise MM-il lõppes teine võistluspäev. Eestlaste parimad on Deniss Karpak ja Karl-Martin Rammo.

Finn-klassis toimus teine võisltuspäev. Kokku on peetud 4 sõitu. Esimesel päeval üks ja teisel kolm. Liidrikohal on hollandlane Pieter-Jan Postma. Deniss Karpak on üldkokkuvõtes 37. kohal, tänane parim tulmus oli viimases sõidus, 6.postitsioon. Taavi Valter Taveter on üldkokkuvõttes 65. kohal. Tänane parim tulemus on päeva esimesest sõidust, 23.koht.

"Väga raske päev kolme tugeva tuule sõiduga. Suutsin enam-vähem füüsiliselt vastu pidada. Taktikalised vead ja valestart võtsid tulemust alla, aga loodan homsete sõitude toel kuldgruppi pääseda,” kommenteeris lühidalt teist päeva Taavi Valter Taveter.

Laser Radial klassis oli täna esimene võistluspäev. Peeti 2 sõitu. Liider on kreeklanna Vasileia Karachaliou. Eestlanna Anna Pohlak on üldarvestuses 98.kohal. Parim tulemus oli Pohlakul täna 42. koht. Laser Radial klassis võistleb kokku 119 naist.

Laser Standard klassis oli samuti esimene võistluspäev. Toimus 2 sõitu. Liidrikohal on Sam Meech Uus-Meremaalt.Karl-Martin Rammo on hetkel 37. kohal. Rammo parim tulemus oli 7. koht päeva viimasest sõidust. Rammole pakub konkuretnsi veel 164 purjetajat. 

Homme alustavad eestlased võistlemist kell 13.00. Siis stardivad esmakordselt ka 49er paadiklassi alused - Juuso ja Henri Roihu ning Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp. Ingrid Puusta jaoks algab võistlus pühapäeval kell 14.30.

Otseülekanne 49er FX võistlustest algab 15.30 ja on jälgitav SIIT.

Aarhusis toimuv suurvõistlus on esimene, mille tulemuste põhjal jagatakse välja pea 40% 2020-ndal aastal toimuva Tokyo Olümpiamängude osaluspääsmetest. Võistlused toimuvad 02.-12.08.2018.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles