R, 22.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Purjetamise MM-i 6. päev: Puusta ja Rammo jätkavad kindlalt võistlemist maailma esikahekümne seas

Facebook
Comments
Karl-Martin Rammo, Aarhus 2018
Karl-Martin Rammo, Aarhus 2018 Foto: Eesti Jahtklubide Liit

Taanis Aarhusis lõppes täna olümpiaklassi purjetamise maailmameistrivõistluste 6. päev. Puusta lõpetas kvalifikatsioonisõidud ning Rammo lõpetas esimese finaalsõitude päeva - mõlemad meie sportlased jätkavad kindlalt võistelmist maailma esikahekümne seas. 

RS:X klassis võistlev Ingrid Puusta on 3 päeva kestnud kvalifiaktsioonisõitude lõppedes 17. kohal. Täna peeti 3 sõitu ning Puusta kohad olid vastavalt 5, 4 ja 13. Liidrikohal lõpetas hiinlanna Yunxiu LU. Homme on RS:X klassi sõitjatel vaba päev, et koguda end neljapäeval algavateks finaalsõitudeks. Puusta stardib kell 13.00 kuldgrupis.

Ingrid Puusta, Aarhus 2018
Ingrid Puusta, Aarhus 2018 Foto: Eesti Jahtklubide Liit

Laser klassi finaalsõitude avapäeval näitas Karl-Martin Rammo kuldgrupis purjetades head vormi. Tänase päeva lõpptulemuseks 16. koht. Parim tulemus täna peetud kahest sõidust oli 6. Homme algusega 13.00 algab Rammol teine ja ka viimane finaalsõidu päev.

Laer Radial klassis sõitnud Anna Pohlak on esimese finaalipäeva lõppedes 88. kohal. Täna hõbegrupis peetud kahest sõidust oli Pohlakul parem esimene, kus ta oli 16. kohal. Homme on Laser Radialide hõbegrupi start kell 13.20.

49er FX purjetajad Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp tegid eile ära jäänud ja tänaseks lisaks pandud kvalifikatsiooni päeval ühe sõidu ning lõpetasid 22. kohal. Tüdrukute lõplik tabelikoht peale kvalifikatsiooni on 45. Taanlannad Ida Marie Baad Nielsen ja Marie Thusgaard Olsen, kes juhtisid võistlust juba esimestest päevadest, lõpetasid liidritena. Tammiste ja Sepp jätkavad finaalsõite homme hõbegrupis. Stardi algus on kell 15.30.

Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp
Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp Foto: Eesti Jahtklubide Liit

Tammiste ja Sepp: "Puhus stabiilne meretuul tugevusega 2-4 m/s ning rajal oli hoovus. See lubas enne starti teha kindla sõiduplaani, mida me aga mõningate eksimuste tõttu ei suutnud täielikult realiseerida. Stabiilsete olude tõttu ei olnud hiljem positsiooni parandamine ka nii lihtne kui varasematel päevadel, mille tõttu lõpetasime tänase sõidu 22. kohaga."

Finn-klassis purjetavad Deniss Karpak, kuldgrupis, ja Taavi Valter Taveter, hõbegrupis, teenisid täna peetud kahe sõidu tulemusena lõppkoha vastavalt 28. ja 72. Karpaki tänane parim tulemus oli päeva esimesest sõidust, kus ta ületas finišijoone 14ndana. Homme toimub klassi viimane finaalipäev.

Aarhusis toimuv suurvõistlus on esimene, mille tulemuste põhjal jagatakse välja pea 40% 2020-ndal aastal toimuva Tokyo Olümpiamängude osaluspääsmetest. Võistlused toimuvad 02.-12.08.2018.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles