Sepp on maailma edetabelis 7. ja Rammo 14. kohal

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Karl-Martin Rammo
Karl-Martin Rammo Foto: Eesti Jahtklubide Liit

Värskes Rahvusvahelise Purjetamisliidu maailma edetabelis on eestlastest kõrgeimatel kohtadel seitsmendat asetust omav matšpurjetaja Mati Sepp ning olümpiapurjetaja Karl-Martin Rammo 14. positsiooniga.

Match Race maailma edetabelis on Mati Sepp hoidmas seitsmendat positsiooni, kuid tema läbi ajaloo kõrgeim koht selles paremusjärjestuses on olnud kolmas. Esisajas on lisaks Harles Liiv 64. asetusega. Edetabeli kõrgeim koht kuulub Uus-Meremaa purjetajale Phil Robertsonile.

Laser Standard klassis on Karl-Martin Rammo hetke paremusjärjestuses 14. kohal. Tema läbi aegade parim tulemus on aga olnud kuues koht. Edetabelit juhib selles klassis Sam Meech Uus-Meremaalt.

Ingrid Puusta on naiste RS:X klassi edetabelis 33. positsioonil. Puusta tippmargiks maailma edetabelis on aga üheksas koht. Esikohal on hiinlanna Peina Chen.

Edetabelis 38. positsioonil paiknevale Deniss Karpakile on seni parim positsioon Finn klassis olnud kolmas koht. Esisaja sisse mahub Finnil veel Taavi Valter Taveter, kes on 56. positsioonil. Liidriks on Nicholas Heiner Hollandist.

Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp paiknevad 49erFX klassis 45. positsioonil. Liidriteks on Alexandra Maloney ja Molly Meech Uus-Meremaalt.

49er klassis mahuvad saja parima hulka 80. kohal olevad Juuso Roihu ja Henri Roihu. Klassi liidriteks on britid Dylan Fletcher-Scott ja Stuart Bithell.

Anna Pohlaku praeguseks asetuseks Laser Radial klassis on 88. koht. Edetabeli tipus on hollandlanna Marit Bouwmeester.

Maailma edetabel

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race'i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Strand, Eesti Meedia, Helly Hansen, Matek ja LTT.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles