Talisurfi Euroopa MV peetakse sel talvel Eestis

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Enda Pärisma

Euroopa suurim talisurfi sündmus on algaval hooajal Euroopa Meistrivõistlused, sest Maailmameistrivõistlused toimuvad Wisconsinis, USA-s (4.-9.02.2019). EM-i korraldajaks valiti rahvusvahelise alaliidu (WISSA) poolt Eesti. Valiku puhul oli oluliseks teguriks 2016. aastal Eestis toimunud talisurfi MMi edukas ja hästi korraldatud organiseerimine. EM toimub Eestis 22.-24. veebruar ning tõenäoline toimumiskoht on Võrtsjärv, kuid vastavalt oludele (jää, lumi, tuul) võib asukoht muutuda.

Eestisse on tuleval talvel oodata üle 100 maailma parima talisurfari ühtkeokku enam kui kümnest riigist. Eesti paremik on võistlustel kõikide ootuste kohaselt kohal Boris Ljubtšenko (MM hõbe 2017 ja 2018), Tõnis Salong (MM kuld 2016) ja noorteklassis võistlev Raul Mihkel Anton, kellele tõotab tihedat konkurentsi pakkuda Poola noorsurfarite paremik. 

Foto: Enda Pärisma

Võistlus peetakse kõigis kolmes võistlusklassis: lohed, tiivad ja kelgud. Kelkudele ja tiibadele on kavas kolm võistlusdistsipliini: kursisõit, kus läbitakse rada nagu klassikalises purjetamises; põnev ja kiire lühiraja slaalom ning GPS kiirussõit. Lohe klassis on plaanis kursisõit ja GPS kiirussõit. Tiitleid ja auhindu jagatakse kõikides klassides erinevates vanusekategooriates.

Võistlustele on oodatud kõik talisurfi huvilised: nii võistlejad kui kaasaelajad.

Täpsema info ja võistlusjuhised leiab kodulehelt. Jooksvalt saab infot Facebookist.

Talisurfi Euroopa Meistrivõistlused 2019 korraldaja on Eesti Jahtklubide Liit. Toetajad Androna, Metallituba, Flaka ja Eesti Jahtklubide Liit.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles