Ristmets on Zoom 8 klassi Euroopa MV tõusnud esikolmikusse

Magic Marine Zoom 8 klassi Euroopa meistrivõistlused 2019 Taanis

FOTO: Kalevi Jahtklubi

Magic Marine Zoom 8 klassi Euroopa meistrivõistlustel Taanis on kolm Eesti noort purjetanud end esikümnesse – Elisabeth Ristmets on võistluse teise päeva lõppedes kolmas, Karolin Härm seitsmes ja Tristan Šaraškin kaheksandal kohal.

Tüdrukutel on võistluse teise päeva lõpuks peetud kuus sõitu, millest neli toimusid täna. Väga tugeva avapäeva teinud Elisabeth Ristmets lõpetas tänase päeva üldarvestuses 3. kohal ning parandas eilsega võrreldes oma tulemust 2. koha võrra. Karolin Härm tegi tänaste sõitudega tubli hüppe ülespoole ning on eilselt 19. kohalt tõusnud kokkuvõttes 7. kohale. Susanna Silluta positsiooniks on 22. koht. Eilse päeva lõpetas Silluta 20. kohal. Britta Maipuu lõpetas tänase nii nagu eilegi, 24. kohal. Romi Safin on aga eilselt 23. kohalt langenud 26. kohale.

Rein Ottosoni Purjespordikooli treener Anne-Mari Luik kommenteerib võistlusmeeleolusid Taanist: "Nii nagu eile olid ka täna väga heitlikud tuuleolud. Tuult 2-3.5m/s, mis keerutas 30 kraadi ulatuses. Lastel on olnud väga pikad ja väsitavad päevad, eriti vaimule. Positiivne on asja juures see, et on päiksepaisteline ja soe. Väga head minekut on näidanud Elisabeth, kes päev päeva järel oma esimestel välisvõistlustel üha rohkem avaneb. On neid, kellel õnn ei näkka ja on ka neid, kes ise on lasknud vigu sisse lipsata. Pool võistlust on veel minna, proovime lippu kõrgel hoida."

Poiste arvestuses, kui on peetud viis sõitu, on meie edukaimana Tristan Šaraškin hetkel 8. kohal. Eilsega võrreldes on Šaraškin tulemust parandanud 4. koha võrra. Aleksander Kuusik, kes eile oli päeva lõpus 19. kohal, on tänasega tublisti tulemust parandanud ning on hetkel 12. kohal. Henry-Mark Andresson on üldarvestuses 28. kohal ning on eilsega võrreldes langenud 10. kohta. Henry Rauniste lõpetas tänase 36. kohal ning Richard Marcus Arge 40. kohal, mõlemad poisid on avapäevaga võrreldes kolm kohta tahapoole nihkunud. Trevor Nõmmiku tänane positsioon on üldearvestuses sama, mis eile, 42. koht.

Võistluse tulemused

Tagasi üles
Back