Purjetamise Maailma Karikal toimusid täna finaalsõidud. Homsesse medalisõitu eestlased sel korral ei jõudnud

Copy
Karl-Martin Rammo
Karl-Martin Rammo Foto: Sailing Energy / World Sailing

Itaalias peetaval Purjetamise Maailma Karika etapil toimusid täna finaalsõidud. Meie purjetajatest jõudis kõrgeimale kohale Rammo, olles üldarvestuses 41., ent see tulemus ei taga kahjuks kohta homsesse medalisõitu.

Tänasel neljandal võistluspäeval peeti Genovas Laser Standard klassi kuldgrupis esimene ja ühtlasi ka viimane finaalsõit. Karl-Martin Rammo, kes võitles end rasketes tingimustes kuldgruppi, oli tänases sõidus 50. Üldarvestuses jäi Rammo 41. positsioonile.

Rammo kommenteeris eilse võistluspäeva järel heidutavaid ilmaolusid: "Tundub järjest enam, et polnud parim otsus siia võistlema tulla. Saan aru, et tuult on vähe ja kõigil on raske ja me üritame, aga kui tuul ikka 60 kraadi keerab ja korraldusmeeskond seda katkestamise vääriliseks ei lahterdata, siis jääb vägisi mulje, et päris purjetamisoskuse arengusse see regatt just väga palju ei panusta."

Georg Haud ja Martin Aruja jätkasid võistlust hõbegrupis ning täna peetud kahes sõidus olid Haudi tulemused 35. ja 51. koht ning Arujal 44. ja 43. koht. Kaheksa peetud sõidu tulemusel on Haudi lõpptulemuseks Maailma Karikal 99. koht ja Aruja tulemuseks jäi 106. koht.

Homme toimuvasse Laser Standard klassi medalisõitu läheb liidrikohalt Pavlos Kontides Küproselt, teine on Jonatan Vadnai Ungarist ning kolmas Hermann Tomasgaard Norrast. Kokku osaleb medalisõidus klassi kümme parimat.

Võistluse tulemused

Purjetamise Maailma Karikas (Sailing World Cup) on kõrgetasemeline võistlusseeria olümpiapurjetamises. 2019. hooaja avaregatt toimus 2018. aasta septembris Jaapanis Enoshimas, teine etapp toimus jaanuaris Ameerika Ühendriikides Miamis, kolmas toimub käesoleval nädalal Itaalias Genovas ning finaalregatt juunikuus Prantsusmaal Marseille’s.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles