MARINEPOOL- Kalevi Jahtklubi Kolmapäevaregati avasõit kulges vaikses tuules

, Kalevi Jahtklubi

Kolmapäeval sai Pirital avapaugu MARINEPOOL – Kalevi Jahtklubi Kolmapäevaregati seeriavõistlus. Kuues erinevas arvestusgrupis osales kokku 47 jahti.

Lisaks kahele ORC grupile ja kahele LYS grupile peetakse sel aastal eraldi arvestust FOLKBOOT ja DRAAKON klassides. Vaikse tuule tõttu lükati AP lipuga starte edasi ja lõpuks läänest 3 meetrit sekundis puhuma hakanud tuul lubas peaaegu tunni jagu hiljem  kõik stardid siiski ära anda.

Suuremate paatidega esimesed kolm gruppi pidid purjetama kaks ringi ligi miili kaugusel stardiliinist asuva poi ja stardiliini märgi vahel. Ülejäänud kolm gruppi, kus võistlevad väiksemad paadid, purjetasid samade märkide vahel ühe ringi. ORC I grupp sai tunnise sõidu ja tulemused LOW koefitsenti kasutades. ORC II grupi ca pooleteisetunnise sõidu ajal keeras tuul tugevalt ja nende tulemused arvutati Coastal/Long Distance koefitsendiga. LYS I grupis finišeeris ainult üks paat ja purjetamisjuhistes punktis 12 märgitud kontrollaeg, mis suvisel ajal on 22.00, lõpetas kogu grupi sõidu.

Esimese kolmapäevaregati võitjaid autasustatakse koos järgmise sõidu võitjatega Kalevi Jahtklubi lipuväljakul.