Noorpurjetajad võistlesid Prantsusmaal Optimist klassi EM-il

Angeliina Maria Isabel Õunap
Angeliina Maria Isabel Õunap Foto: Riina Ramst

Prantsusmaal Crozon-Morgat'is toimunud noorte paadiklassi Optimist Euroopa meistrivõistlustel esindasid Eestit Pärnu Jahtklubi purjetajad Angeliina Maria Isabel Õunap, Karel Ratnik, Andrias Sepp ja Pert Salundi.

Tüdrukute konkurentsis sai kvalifikatsiooni tulemuste põhjal finaalsõitudes hõbegrupis seilanud Angeliina Maria Isabel Õunap valdavalt vaiksetes tuultes peetud regatil 9 sõidu kokkuvõttes Euroopa võistlejate hulgas 76. lõpptulemuse. Neidude Euroopa meistri tiitli saavutas itaallanna Federica Contardi kaasmaalanna Lisa Vucetti ja prantslanna Jeanne Larnicol'i ees.

Meie poistest, kes finaalides võistlesid kõik pronksgrupis, kuulub Karel Ratnikule Euroopa võistlejate seas 123., Andrias Seppale 133. ja Pert Salundile 141. resultaat. Euroopa meistriks tuli itaallane Alessandro Cortese. Hõbemedali saavutas kreeklane Dimitrios Bitros ja pronksi teenis välja itaallane Lorenzo Pezzilli.

24.-28. juunil toimunud Optimist klassi lahtistel Euroopa meistrivõistlustel osales 293 purjetajat 50 riigist, neist 117 tüdrukute ja 176 poiste arvestuses.

Võistluse kodulehekülg
Tulemused
Fotod

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race'i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Postimees Grupp, Helly Hansen, Matek, LTT, Rakvere Lihatööstus, Tallegg, Premia ja Alfons Håkans.