T, 28.11.2023

43. Spinnakeri regati teise võistluspäeva nappis tuult

PIRET SALMISTU
Facebook
Comments

Laupäeval Pirital Kalevi Jahtklubis alanud 43. Spinnakeri regatil oli täna teine võistluspäev. Kui Zoom8 klassile saadi nõrkades ja keerutavates tuuleoludes peetud kolm võistlussõitu, siis Optimist klass pidi leppima vaid ühe võistlussõiduga. Zoom8 klassil on nüüd kahe päeva kokkuvõtteks kuus ja Optimist klassis kolm sõitu kirjas.

Optimist klassil oli reeglite järgi esimesed kaks regatipäeva ette nähtud kvalifikatsioonisõitudeks kolmes fliidis – kollane, sinine ja punane. Kvalifikatsioonisõitude põhjal selgunud paremusjärjestuse alusel moodustatakse kolmandal ja neljandal päeval toimuvate finaalsõitude jaoks kuld-, hõbe- ja pronkslaevastikud.

43. Spinnakeri regatt 2019 - Kalevi Jahtklubi, Tallinn
43. Spinnakeri regatt 2019 - Kalevi Jahtklubi, Tallinn Foto: Piret Salmistu

Tänasel võistluspäeval oli suurepärane päikeseline suveilm, kuid tuult kippus nappima. Optimistide kolme laevastiku sõidu stardid saadi anda pisut keskpäeva, nii nagu ajakavas plaanitud. Sõitu alustati 4-5 sõlme puhunud läänetuulega ja kuigi tuul sõidu alguses veidi vaikis, tuli mingil hetkel kerge briis ja lasi selles sõidus kõikidel purjetajatel ka kontrollaja sees finishisse jõuda. Teise sõidu start lükkus keerutava tuule tõttu hulk aega edasi. Lõpuks saadi kollasele grupile start antud, kuid mõne aja purjetamise järel jäi tuult vaid alla 4 sõlme ja peavõistlusjuht Jüri Sõber katkestas sõidu ning saatis mõningase ootamise järel tunde palava päikse käes „praadinud“ purjetajad kaldale.

Sinan Ucok Türgist - tänase sõidu võitja Optimist klassi kollases grupis. 43. Spinnakeri regatt 2019 - Kalevi Jahtklubi, Tallinn
Sinan Ucok Türgist - tänase sõidu võitja Optimist klassi kollases grupis. 43. Spinnakeri regatt 2019 - Kalevi Jahtklubi, Tallinn Foto: Piret Salmistu

Tänase ainsa peetud sõidu parimad olid Sinan Ucok Türgist kollases grupis, Assi Lindell Soomest punases grupis ning Alexandr Laptev Venemaalt sinises grupis. Enne finaalsõite tõusis tänase päeva järel eilselt teiselt kohalt liidriks Roman Ivanovskii Venemaalt 11 punktiga. Sama arvu punktidega on vastavalt teine ja kolmas Yigit Ozbasoglu Türgist ja Aleksandr Minibaev Venemaalt. Kaheteistkümne punkti sees on neljandal kohal tänane kollase grupi sõiduvõitja Sinan Ucok ja viies Kerem Sungun – mõlemad on Türgi purjetajad. Esimese päeva liider Semen Khashina Ukrainast on kuuendal kohal 13 punktiga.

43. Spinnakeri regatt 2019 - Kalevi Jahtklubi, Tallinn
43. Spinnakeri regatt 2019 - Kalevi Jahtklubi, Tallinn Foto: Piret Salmistu

Eesti purjetajatest on parimal 31. kohal Siim Siimson klubist TMPS (5-12-20). Hugo Mart Reisner klubist R.O. PK on 66. kohal (kohad 15-20-42) ning Mia Maria Lipsmäe Kalevi Jahtklubist on 72. kohal (30-21-32).

Optimist klassi tulemused

43. Spinnakeri regatt - 2. võistluspäev - Zoom8 - Kalevi Jahtklubi, Tallinn
43. Spinnakeri regatt - 2. võistluspäev - Zoom8 - Kalevi Jahtklubi, Tallinn Foto: Aleksandr Abrosimov

59 jahist koosnev Zoom8 klassi laevastik purjetas Tallinna lahel Miiduranna kalda lähedal. Zoom8 raja peavõistlusjuht Andres Talts oma tiimiga nägi küll palju vaeva keerutavas tuules mitu korda võistlusraja ümbertõstmisega, kuid selle tulemuseks oli kolm peetud sõitu ja kokku kuus peetud sõitu regatiseerias. „Iga sõidu ajal või selle järel tuul pööras pea 20 kraadi. Esimese sõidu lühendasimegi seetõttu varasema finishiga. Kui kaks esimest sõitu puhus läänekaartetuul ca 7 sõlme, siis kolmanda sõidu ajaks vaikis tuul viie ja juba ka nelja sõlmeni. Kuid 50 minutit sõiduaega oli igati piisav ja kõik võistlejad mahtusid ka kontrollaja piiresse ning saavad tulemustesse nüüd ka halvima tulemuse mahaviske,“ kommenteeris Talts.

43. Spinnakeri regatt - 2. võistluspäev - Kalevi Jahtklubi, TallinnZoom8 liider Sofia Held FIN550
43. Spinnakeri regatt - 2. võistluspäev - Kalevi Jahtklubi, TallinnZoom8 liider Sofia Held FIN550 Foto: Aleksandr Abrosimov

Zoom8 klassis jätkab liidrina Sofia Held Soomest 8 punktiga (tänased kohad (15)-2-2). Teisele kohale tõusis 18 punktiga Daniil Serdukov Venemaalt (5-6-1), ning kolmandal kohal on 20 punktiga Stepan Zapoev Venemaalt (2-9-6).

43. Spinnakeri regatt - Zoom8 - Kalevi Jahtklubi, Tallinn
Aleksander Kuusik EST81 - R.O.PK
43. Spinnakeri regatt - Zoom8 - Kalevi Jahtklubi, Tallinn Aleksander Kuusik EST81 - R.O.PK Foto: Aleksandr Abrosimov

Eesti purjetajatest Aleksander Kuusik R.O.PKist(4-(14)-5) ja Karolin Härm Kalevi Jahtklubist (3-15-17) langesid eilselt kolmandalt ja neljandalt kohalt vastavalt viiendaks ja kuuendaks. Tristan Šaraškin Kalevi Jahtklubist (6-4-8) tõusis eilselt kaheteistkümnendalt kohalt seitsmendaks. Üheksandal kohal on kahe päeva järel Elisabeth Ristmets R.O. PK (14-41-20).

Zoom 8 klassi tulemused

Võistlussõidud jätkuvad esmaspäeval algusega kell 11.

Regatti korraldab Eesti Optimist Klassi Liit koostöös Kalevi Jahtklubiga.

Regati õnnestumisele aitavad kaasa Reval Café, Helly Hansen ja Sportland,  Stillabunt, Tallinna Transpordiamet, Kelly Bar, A. Le Coq, Amserv.

Regati koduleht www.kjk.ee/spinnaker2019  

Regati kiiremad uudised Facebookis www.facebook.com/Spinnaker.Regatt/

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles