N, 7.12.2023

43. Spinnakeri regati kolmas võistluspäev kujundas liidreid

PIRET SALMISTU
Copy

269 noort Optimist ja Zoom8 klassi purjetajat 12 riigist on kolme päevaga saanud 43. Spinnakeri regatil tunda nii leebeid kui ka tugevamaid tuuli. Täna oli siis Tallinna lahel tugevate tuulte päev. Nii Optimist kui ka Zoom8 klassi tipus on tihe ja regati võitjad selguvad kui viimase sõidu finish on sulgunud. Optimist klassis tõusis liidriks Aleksandr Minibaev Venemaalt ning Zoom8 klassis hoiab kolmandat päeva liidripositsiooni Sofia Held Soomest jagades sama punktisummat teisel kohal oleva Aleksander Kuusikuga Eestist.

Tänane hommik Pirital oli hoopis teisest puust kui eilne. Muidu ikka suviselt soe ja päikseline, kuid purjede laperdamise häälest ja lippude lehvimisest oli selge, et tuult jagub palju täna nii sadamasse, aga veel palju rohkem merele. Selline tuul oli meeltmööda enamusele purjetajatele, kuid oli ka palju neid noori, kes stabiilselt 11-12 m/s puhunud läänetuult ja laineid ülejõukäivaks pidasid.  

43. Spinnakeri regati 2019 kolmas võistluspäev - Kalevi Jahtklubis Tallinnas
43. Spinnakeri regati 2019 kolmas võistluspäev - Kalevi Jahtklubis Tallinnas Foto: Tiit Aunaste

Optimist klassis moodustati kvalifikatsioonisõitude põhjal selgunud paremusjärjestuse alusel täna ja homme toimuvate finaalsõitude jaoks kuld-, hõbe- ja pronkslaevastikud. Kuld- ja hõbelaevastik sai täna kirja kolm ja pronkslaevastik ühe finaalsõidu. Pronkslaevastik saadeti enne kolmandat sõitu kaldale, sest neile oli ka kaks sõitu nendes tingimustes juba paras katsumus. Katkestajaid oli ka kuld- ja hõbelaevastikus. Zoom8 klassis oli samuti neid, kes teist ja kolmandat sõitu sõitma ei läinud.

Optimist klassi raja peavõistlusjuht Jüri Sõber ütles et tänased tuuleolud ei olnud kindlasti ekstreemsed. „Merel tuul puhubki ja täna oli seda lihtsalt eelmise kahe päevaga võrreldes rohkem. Kui õhu- ja veetemperatuur oleksid madalamad, oleks otsus merelemineku osas ehk erinev olnud, kuid suurem enamus purjetajatest said tänaste tugevate tuulte ja lainetega kenasti hakkama. Optimistide rajal oli näha, et pronkslaevastiku jaoks oli kolm sõitu liiga palju ja nende puhul piirdusimegi kahe sõiduga. Eks paatide ümberkäimisi merel ikka oli, aga meie abilaevastik oli iga hetk valmis reageerima ja appi minema, kui selleks oleks vajadus olnud.“

Aleksandr Minibaev Venemaalt - 43. Spinnakeri regati 2019 kolmas võistluspäev - Kalevi Jahtklubis Tallinnas
Aleksandr Minibaev Venemaalt - 43. Spinnakeri regati 2019 kolmas võistluspäev - Kalevi Jahtklubis Tallinnas Foto: Tiit Aunaste

Tugevad tuuled korrigeerisid ka tublisti paremusjärjestust. Siiski, täna kaks sõiduvõitu teeninud Aleksandr Minibaev Venemaalt, oli kvalifikatsioonisõitude järel kolmandal kohal ning tänasest teisest sõidust võidu võtnud Yigit Ozbasoglu Türgist oli eilse päeva järel teisel kohal. Nemad juhivad siis ka kuldlaevastikku esimesel ja teisel kohal vastavalt kolmeteistkümne ja viieteistkümne punktiga.

Yigit Ozbasoglu Türgist - 43. Spinnakeri regati 2019 kolmas võistluspäev - Kalevi Jahtklubis Tallinnas
Yigit Ozbasoglu Türgist - 43. Spinnakeri regati 2019 kolmas võistluspäev - Kalevi Jahtklubis Tallinnas Foto: Tiit Aunaste

Eilselt kahekümne esimeselt kohalt hüppas kohtadega 4-2-4 kolmandaks Philip Cripsey Austraaliast. Tugeva esituse tegi ka Oscar Morgan-Harris Suurbritanniast (16-11-6) tõustes kümnendalt kohalt neljandaks. Kohad 6-6-2 tõstsid Venemaa purjetaja Ivan Okhotnikovi 34ndalt kohalt viiendaks.

Kena tõusu 22selt kohalt tegi ka Onni Kylävainio Soomest lõpetades tänase päeva kuuendana (21-4-5). Koha võrra kukkus seitsmendale positisioonile Semen Khashina Ukrainast. Robert Mawdsley Suurbritanniast, Ece Tuzun Türgist ja Siim Siimson Eestist (TMPS) tõusid vastavalt kaheksandaks, üheksandaks ja kümnendaks teise ja kolmanda kümne hulgast.

Siim Siimson Eestist - 43. Spinnakeri regati 2019 kolmas võistluspäev - Kalevi Jahtklubis Tallinnas

Tiit Aunaste

Teine kuldlaevastikku pääsenud Eesti purjetaja – Hugo-Mart Reisner (R.O. PK) tänast kolmandat sõitu ei sõitnud ja on enne viimast võistluspäeva 57. kohal.

Hõbelaevastikku asus juhtima Demian Baranov Venemaalt ja pronkslaevastikku Sharona Caune Lätist.

Optimist klassi tulemused

Aleksander Kuusik EST81 (R.O.PK) - 43. Spinnakeri Regatt 2019 - Kalevi Jahtklubi, Tallinn
Aleksander Kuusik EST81 (R.O.PK) - 43. Spinnakeri Regatt 2019 - Kalevi Jahtklubi, Tallinn Foto: Aleksandr Abrosimov

Zoom8 klassi tipus on eriti tihe konkurents. Aleksander Kuusik Rein Ottosoni Purjespordikoolist sai täna kirja kohad 5-3-2 ja tõusis eilselt viiendalt kohalt teiseks, soomlasest liidri Sofia Heldiga (täna kohad 2-14-8) võrdse arvu 30 punktiga. Kolmandal kohal on Stepan Zapoev Venemaalt (täna 6-60UFD-6) ja neljandaks tõusis Karolin Härm Kalevi Jahtklubi Purjespordikoolist (täna 17-4-4). Tristan Šaraškin tegi väga stabiilsed sõidud saades kohad 4-8-6 ning tõusis eilselt seitsmendalt kohalt kuuendaks, vahe viiendal kohal oleva tänase ühe sõiduvõidu võtnud Venemaa purjetaja Daniil Serdukoviga kümme punkti. Jorgen Kuivonen Dago/Tallinna Jahtklubist võttis täna teisest sõidust võidu ja tõusis üheksandaks.  Ka Romi Safinile Kalevi Jahtlubi Purjespordikoolist sobisid tänased tingimused – kohad 22-2 ja sõiduvõit tõstsid ta 16ndalt kohalt kümnendaks.

Zoom8 klassi tulemused

Viimase võistluspäeva sõidud algavad teisipäeval kell 11 ning 43. Spinnakeri regati võitjad selguvad pärastlõunal.

Regati õnnestumisele aitavad kaasa Reval Café, Helly Hansen ja Sportland,  Stillabunt, Tallinna Transpordiamet, Kelly Bar, A. Le Coq, Amserv.

Regati koduleht www.kjk.ee/spinnaker2019 

Regati kiiremad uudised, fotod ja videod Facebookis www.facebook.com/Spinnaker.Regatt/

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles