T, 28.11.2023

Zoom8 klassi maailmameistrivõistlustel on avapäeva järel esikolmikus Eesti neiud

Facebook
Comments
Esiplaanil Karolin Härm, tagaplaanil Romi Safin
Esiplaanil Karolin Härm, tagaplaanil Romi Safin Foto: Riina Ramst

Itaalias Garda järvel peetavatel purjetamise noorteklassi Zoom8 maailmameistrivõistlustel toimusid eile esimesed kolm võistlussõitu nii tüdrukutele kui poistele. Avapäeva järgse tüdrukute arvestuse esikolmiku moodustavad Eesti neiud Karolin Härm, Romi Safin ja Elisabeth Ristmets. Poistest on kõrgeimal kohal 6. positsioonil asetsev Jorgen Kuivonen.

Karolin Härm lõpetas esimese võistluspäeva sõidud 3., 2. ja 5. tulemusega, mis tõstavad ta regati liidriks. Kahepunktise vahega on teisel positsioonil Romi Safin ning omakorda kahe punkti kaugusel on kolmandal kohal Elisabeth Ristmets. Esikümnesse mahub eestlastest veel 7. real olev Lisbeth Taggu.

Ülejäänud Eesti neidude avapäeva järgsed positsioonid: Katariina Roihu 15., Eliise Raamat 23., Liis Katriin Kuusik 26., Meribel Kõster 27., Katarina Sofia Jõgi 30., Kertu Külaots 33.

Poiste seas on eestlastest avapäeva tulemuste alusel kõrgeimal, 6. kohal Jorgen Kuivonen. Kohe tema kannul on Aleksander Kuusik 7. ja Andrias Sepp 8. kohal. Esikümne lõpetab Tristan Šaraškin.

Ülejäänud Eesti noormeeste avapäeva järgsed positsioonid: Martin Lipp 12., Henry-Mark Andresson 16., Karel Ratnik 22., Oliver Iida 27., Kristjan Kööp 28., Richard Marcus Arge 31., Pert Salundi 43.

Poiste arvestuse esikolmiku moodustavad taanlased Gustav Åsholm-Bradley ja WilliamÅsholm-Bradley ning Linus Gierlinger Austriast.

Zoom8 klassi maailmameistrivõistlused toimuvad 16.-20. juulil. MM-il võistleb 39 tüdrukut ja 52 poissi.

Võistluse kodulehekülg ja tulemused

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race'i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Postimees Grupp, Helly Hansen, Matek, LTT, Rakvere Lihatööstus, Tallegg, Premia ja Alfons Håkans.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles