Marinepool – Kalevi Jahtklubi kolmapäevases seerias purjetati 13. sõit

, Kalevi Jahtklubi
Copy

Eilsel, järjekorras juba kolmeteistkümnendal MARINEPOOL – Kalevi Jahtklubi kolmapäevaregatil olid avamerepurjetamiseks ideaalsed tingimused – jagus stabiilselt kuus meetrit sekundis puhuvat tuult võistluse algusest kuni lõpuni. Võistelda soovijaid oli 33 jahti ja kogu fliit sai seekord kahe stardiga teele lähetatud.

Edelasuunaline tuul lükkas laine veidi kõrgeks, aga ikkagi oli suur rõõm tuuletute kolmapäevade järel vahelduseks tuulega purjetamisest. ORC gruppides, kus suur enamus purjekatest on praegu Rootsis Euroopa tiitlivõistlustel, osales kokku 6 jahti. Nende ca 10-miiline rada viis vastutuules Katariina kai idapoini, sealt Miiduranna vraki keratoodrile ning siis tagasi finišisse.

Ka LYS gruppides oli tavapärasest vähem võistlejaid. Üheksa võistlejaga LYS I grupp krüssas Katariina kaisse, sealt allatuules stardiliini poini, siis ca 0,8 miiline krüssuots lisapoile ja sealt finišisse.

LYS II, DRAAKON ja FOLKBOOT grupid purjetasid Katariina kaisse ja siis allatuules finišisse tagasi. Raja läbimisel ületasid purjekad edukalt kaks korda ka laevaliini.

Kõik grupid said tunniajase võistlussõidu ja Kalevi Jahtklubi lipuväljakul toimus pärast sõitu nii MARINEPOOLI paukvestide loosimine kui ka 11. ja 13. sõidu autasustamised. Paukvestide loosiõnn naeratas seekord jahtidele ANNA ja MERION.      

MARINEPOOL – Kalevi Jahtklubi Kolmapäevaregati 13. sõidu võitjad:

ORC I

I koht FORTE kapten Tammo Otsasoo

ORC II

I koht  CHERIE kapten Ivar Aru

II koht MATILDA 3 kapten Sven Heil

III koht BRIGITTA X kapten Aleksandr Karboinov

LYS I

I koht VESILEENU kapten Imre Marmor

II koht MERION kapten Marko Pomerants

III koht TESSA kapten Alar Ivanson

LYS II

I koht EDELWEISS kapten Raido Notton

II koht VIRU kapten Indrek Pikk

III koht ESTELLA kapten Sulev Senkel

DRAAKON

I koht  CHIMAREA kapten Damir Utorov

II koht SPARWEN kapten Aleksei Zigadlo

III koht LEEVIKE kapten Jaanus Talp

FOLKBOOT

I koht  LINDA kapten Pertti Neero

II koht GRETA kapten Liise Köösel

III koht MARIELLE kapten Vallo Kalvik

Tulemused

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles