L, 9.12.2023

ORC EMi pika avameresõidu järel esikolmikus Eesti jahid

Copy
Aivar Tuulbergi jaht Katariina II - ORC Euroopa Meistrivõistlused 2019 - Oxelösund, Rootsi
Aivar Tuulbergi jaht Katariina II - ORC Euroopa Meistrivõistlused 2019 - Oxelösund, Rootsi Foto: Felix Diemer

Rootsis Oxelösundis täna purjetatud pikal avameresõidul oli eestlastest edukaim C grupi jaht Katariina II, kuid üldkokkuvõttes on nende ees esikohal Matilda 4 ja kohe järel kolmandana jätkav Postimees Sailing Team.

Purjetajad startisid täna kell 10 hommikul pikale avamere etapile säravas päikeses ja mõõdukas tuules. Võistlusrada kulges kaljude vahel siksakitades Läänemere avavetele ja peale pöördemärkide võtmist tagasi sadamasse. Suuremate A grupi jahtide rada oli 79 miili pikkune, keskmiste B grupi jahtide rada 68,2 miili ja väiksemate C grupi distants 60,6 miili. Tagasi sadamasse jõudsid jahid alles päikeseloojangu ajal.

Väiksemate jahtide grupis C lõpetas avameresõidu 4. kohaga Matilda 4 ning jätkab üldkokkuvõttes esikohal 6. punktiga. Roolimees Joachim Aschenbrenneri ülevaade tänasest purjetamisest: „Tänane avameresõit algas vaikses tuules ja esimese paari tunni vältel tuul vaikselt tugevnes tagantpoolt. Enamus sõidust purjetasime värskes 8 m/s puhunud tuules pikki otsi kus tuli vähe paute ja halsse teha. Meil oli väga hea start, kuid sõidu alguses jõudsid meile tagantpoolt tugevneva tuulega paljud jahid järgi. Sõidu lõpetasime tubli neljandana”.

Teisel kohal on üldkokkuvõttes Karl-Hannes Tagu roolimisel jaht Katariina II 10 punktiga.

Kolmandal kohal seilava Postimees Sailing Teami (14 punkti) kapten Sven Nuutmann kirjeldas tänast sõitu nii: „Oli väga raske sõit meeskonnale nii taktikaliselt kui ka füüsiliselt. Start oli hea, aga enne esimest märki sai terve fliit väga kokku ja oli raske sealt välja rabeleda. Panime aluse heale lõpptulemusele ca 15 miilise vastutuule otsaga, kus oli tugevad pagid ja väga suur lainetus, sealt edasi tugevas allatuules tegi meeskond tehniliselt suurepärase soorituse. Tänane 7. koht on väärtuslik, kuna avameresõitu maha ei arvestata. Sõita on veel 4 sõitu, püüame ikka meid medali kursil hoida”.

Teiste C grupi Eesti jahtide kohad üldtulemustes:

8. koht jaht Amserv Toyota ST 27,5 punkti

11. koht jaht Minni 31 punkti

12. koht jaht My-Car 32,5 punkti

13. koht jaht Credit 24 Reval Cafe 34 punkti

14. koht jaht Sugar 45 punkti

17. koht jaht Jazz 54,5 punkti

21. koht jaht Adele 65,5 punkti

24. koht jaht Directo 72,5 punkti

Keskmiste jahtide grupis B finišeerusid Eesti jahid Olympic kapten Tiit Vihuli juhtimisel 4. kohal ja Premium Mati Sepa roolimisel 5. kohal. Üldkokkuvõttes on Olympic hetkel 4. kohal 13 punktiga ja Premium 5. kohal 15 punktiga. Esikohal jätkab täna teisena lõpetanud Saksa jaht Sportsfreund 4 punktiga.

EM-il võistleb A, B ja C gruppides kokku 70 jahti 8 riigist. Võistlussõidud kestavad laupäeva, 17. augustini. Avapäeval peeti 2 lühirajasõitu. Neljapäeval purjetati pikk avameresõit ning nii reedel kui laupäeval on kavas kaks lühirajasõitu.

Võistluse kodulehekülg: https://orc2019.oxss.nu/

Tulemused ja võistlusinfo: https://orc2019.oxss.nu/racing-2/

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles