K, 4.10.2023

Ühepaatide Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sari jätkub Tallinna Jahtklubi karikavõistlustel

Facebook
Comments
Laser Standard klassi start
Laser Standard klassi start Foto: Riina Ramst

Reedest pühapäevani peetakse Lohusalus Tallinna Jahtklubi karikavõistlused, mis on ühepaatidele Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial ja Laser Standard EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja eelviimane, kolmas etapp.

Regatile on osalema oodata ligi 200 purjetajat Eestist ja Lätist. Teiste seas on võistlustules Optimist klassis parima eestlasena lätlase Emils Amsilsi järel praegu teisel positsioonil asuv Mia Marin Lilienthal ning Zoom8 klassis sarja liidriks olev Romi Safin. Laser 4.7 klassi sarja edetabeli parima eestlasena stardib Lohusalus lätlaste Eduards Plavinsi ja Elza Cibule järel hetkel kolmas olev Sten-Markus Andresson. Laser Radial klassis asub liidripositsiooni kaitsma Silver Vahstein. Laser Standard klassis on sarja liidriks Karl-Martin Rammo, kes aga jääb seekordsest etapist kõrvale seoses samal ajal Jaapanis Enoshimas toimuva Maailma Karika etapiga. Küll aga on Laser Standard klassis stardis sarjas teist kohta hoidev Tavo Annus.

Võistlused avavad reedel kell 13:00 Lohusalu sadamas pidulikult Tallinna Jahtklubi kommodoor Kuno Peek ja Eesti Jahtklubide Liidu president Egon Elstein.

Tallinna Jahtklubi karikavõistluste formaat näeb ette kuni 11 võistlussõidust koosnevat fliidisõitude seeriat, millest halvima tulemus kuulub mahaarvamisele, juhul kui peetud on vähemalt 2 sõitu.

Optimist klassis võisteldakse reedel kahes võrdse suuruse ja tasemega grupis ning kui reedel õnnestub mõlemale grupile ära pidada vähemalt 3 sõitu, siis jätkavad laupäeval 45 paremat võistlejat kuldgrupis ja ülejäänud võistlejad purjetavad edasi hõbegrupis. Laupäevaste sõitude järel pääsevad hõbegrupi 3 paremat purjetajat pühapäevaks kuldgruppi.

Reedel antakse päeva esimese sõidu hoiatussignaal kell 15, laupäeval kell 12 ja pühapäeval kell 11.

Tallinna Jahtklubi karikavõistlused korraldab Tallinna Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku kümnest regatist:
1) 31. mai – 2. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
2) 14.-16. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18
3) 14.-16. juuni Baltic Cup Estonia (Pärnu) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
4) 12.-14. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
5) 2.-4. august Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
6) 9.-11. august Kärdla Cramo Race (Kärdla) – klassid RS Feva, 29er, 49er
7) 30. august – 1. september Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
8) 6.-8. september Pirita Surf (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
9) 13.-15. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
10) 20.-22. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, Formula, Foil

Eesti MV sarja koduleht ja tulemused
Eesti MV sarja Facebooki leht ja fotogaleriid

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race'i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Postimees Grupp, Helly Hansen, Matek, Rakvere Lihatööstus, Tallegg, Premia ja Alfons Håkans.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles