Suvekuude viimane Marinepool-Kalevi Jahtklubi kolmapäevaregatt oli suvisest suvisem

, Kalevi Jahtklubi
Copy

Augustikuu viimase MARINEPOOL – Kalevi Jahtklubi kolmapäevaregati jaoks leidus Tallinna lahel pooleteise-tunnise võistluse tarvis sooja tuult lõunakaartest, mida kõik kindlalt ka võidupurjetamiseks ära kasutasid.

Stardiprotseduuride ajal puhus tuul kolm meetrit sekundis, viimastele finišeerijatele Aga juba veidi vähem. Seekordne rada kulges Pirita teepoolsel lahe osal ja esimeseks pöördemärgiks kõikidele gruppidele oli Russalka madala läänepoi, mille võtmist oli kaldalkõndijatel tore jälgida.

ORC grupid krüssasid kaks korda Russalkale ja siis kaks korda allatuules tagasi stardiliini märgile. Suuremate jahtidega LYS I grupi tarvis pandi ca 1 miili kaugusele stardiliinist lisamärk, mis oli selle grupi teise krüssuotsa pöördemärgiks. LYS II grupp, DRAAKONID ja FOLKBOODID purjetasid krüssates Russalkani ja sealt allatuules otse finišisse.

Gruppide kiireimate jahtide sõiduaja järgi arvutatud kontrollaeg jättis seekord mõned paadid punktideta. Suve viimases võistluses osales 55 jahti.

15. sõidu autasustamine ja MARINEPOOL paukvesti loosimine toimusid kohe pärast võistluse lõppu Kalevi Jahtklubi lipuväljakul.

Järgmisest kolmapäevast alates läheb MARINEPOOL – Kalevi Jahtklubi kolmapäevaregati seeriavõistlus suveajalt üle talveajale. See tähendab, et hoiatussignaalid sõitudele kuni hooaja lõpuni antakse tund aega varem – kell 17.25  ja muutub ka võistluste kontrollaeg vastavalt Purjetamisjuhiste punktile 12.      

MARINEPOOL – Kalevi Jahtklubi Kolmapäevaregati 15. sõidu võitjad:

ORC I

I koht MATILDA 4 kapten Koit Pauts

II koht SUGAR kapten Ott Kikkas

III koht OLYMPIC kapten Tiit Vihul

ORC II

I koht  JAZZ kapten Jaak Jõgi

II koht BRIGITTA X kapten Aleksandr Karboinov

III koht VESIKAAR kapten Tanel Tamm

LYS I

I koht TESSA kapten Alar Ivanson

II koht MERION kapten Marko Pomerants

III koht KODUKLAAS kapten Ragnar Kõiv

LYS II

I koht VIRU kapten Indrek Pikk

II koht KAIJA kapten Sigrid Kahar

III koht ESTELLA kapten Sulev Senkel

DRAAKON

I koht  LEEVIKE kapten Jaanus Talp

II koht MY BEST kapten Dmitri Saveljev

III koht ANNA kapten Eduard Gorbunov

FOLKBOOT

I koht  LINDA kapten Pertti Neero

II koht GRETA kapten Liise Köösel

III koht SKANE SAGA kapten Priit Pääsukene

TULEMUSED

Tagasi üles