Pirita Surf regati avapäeval võisteldi tugevas tuules

Purjelaudade EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja teine etapp Pirita Surf regatt sai täna alguse tugevas läänetuules, mis tõi Tallinna lahel endaga kaasa ka kõrge lainetuse. RS:X klassile sai neis oludes peetud 4 ning Formula ja kõigile Techno 293 klassidele 2 võistlussõitu.

RS:X klassi sõitudes võtsid kaks esimest ja kaks teist kohta nii Rainer Kasekivi kui Ingrid Puusta, kes on võrdse arvu punktidega vastavalt esimesel ja teisel kohal. Kolmandal positsioonil asub Raul Mihkel Anton.

Formula klassi edukaim oli täna esimese ja teise sõiduresultaadi võtnud Elena Lass. Neeme Truumees on teisel kohal ja Marili Ringo kolmas.

Techno 293 Youth U17 klassis oli avapäeval konkurentsitult parim Joonas Mik. Teiseks on platseerunud Joonas Väär ja Kristofer Rajasalu on kolmandal kohal.

Techno 293 Junior U15 klassi liidriks on mõlemad tänased sõidud võitnud Emma Viktoria Millend. Järgnevad Jakob Heinrich Tuubel teisel ning Liisbeth Orav kolmandal kohal.

Techno 293 Minim U13 klassis läks sõiduvõidu ja teise kohaga kokkuvõttes võistlust juhtima Liisa Marii Kalk. Teisel kohal on Bertha Kivistik ja kolmandal Remi Marten Rajasalu.

Tulemused Techno 293 Minim U13
Tulemused Techno 293 Junior U15
Tulemused Techno 293 Youth U17
Tulemused RS:X
Tulemused Formula

Pirita Surfi formaat näeb ette Formula klassile kuni 15 ja teistele klassidele kuni 11 võistlussõidust koosnevat fliidisõitude seeriat.
Laupäeval ja pühapäeval antakse päeva esimese sõidu hoiatussignaal kell 11.

Pirita Surfi korraldab Eesti Purjelaualiit koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Etapi sponsorid on Sportland, Froosh Eesti ja Pirita Surfiklubi.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku kümnest regatist:

1) 31. mai – 2. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
2) 14.-16. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18
3) 14.-16. juuni Baltic Cup Estonia (Pärnu) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
4) 12.-14. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
5) 2.-4. august Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
6) 9.-11. august Kärdla Cramo Race (Kärdla) – klassid RS Feva, 29er, 49er
7) 30. august – 1. september Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
8) 6.-8. september Pirita Surf (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
9) 13.-15. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
10) 20.-22. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, Formula, Foil

Eesti MV sarja koduleht ja tulemused
Eesti MV sarja Facebooki leht ja fotogaleriid

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race'i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Postimees Grupp, Helly Hansen, Matek, Rakvere Lihatööstus, Tallegg, Premia ja Alfons Håkans.

Tagasi üles
Back