R, 22.09.2023

Purjelaudade Eesti MV etapi teine võistluspäev tõi esile uued liidrid

Facebook
Comments

EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja Techno 293, RS:X ja Formula klasside teise etapi, Pirita Surf regati tänane võistluspäev möödus keskmise tugevusega pagilises lõunatuules. Kõigile klassidele peeti järgmised neli võistlussõitu.

RS:X klassis oli teisel päeval kolmes sõidus kõigist konkurentidest üle Ingrid Puusta, kes on sellele klassile praeguseks ära peetud 8 sõidu kokkuvõttes võistlust juhtimas. Tema kannul on teisel kohal Rainer Kasekivi ning kolmandat positsiooni hoiab Raul Mihkel Anton.

Nooremate surfarite seas on Techno 293 Youth U17 klassis tõusnud juhtima täna kaks sõiduvõitu ja kaks teist kohta saanud Alan Mitšulis. Teise positsiooni on haaranud Romek Roolaht ning avapäeva järgne liider Joonas Mik on kolmandal real.

Techno 293 Junior U15 klassis kuulub liidrikoht täna kõigis sõitudes parim olnud Jakob Heinrich Tuubelile. Teisel kohal on Liisbeth Orav ning kolmandalt positsioonilt jätkab võistlust Emma Viktoria Millend.

Kõige väiksemate purjelaudurite Techno 293 Minim U13 klassis on teise võistluspäeva järel esikohal Bertha Kivistik, järgnemas Karl Sören Tamm teisel ja Liisa Marii Kalk kolmandal kohal.

Formula klassi liider on täna kaks esimest ja kaks teist sõidutulemust korjanud Neeme Truumees. Aivar Kajakale kuulub teine positsioon ning kolmandal kohal on Elena Lass.

Tulemused Techno 293
Tulemused RS:X
Tulemused Formula

Pirita Surfi formaat näeb ette Formula klassile kuni 15 ja teistele klassidele kuni 11 võistlussõidust koosnevat fliidisõitude seeriat.
Pühapäeval antakse päeva esimese sõidu hoiatussignaal kell 11.

Pirita Surfi korraldab Eesti Purjelaualiit koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Etapi sponsorid on Sportland, Froosh Eesti ja Pirita Surfiklubi.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku kümnest regatist:

1) 31. mai – 2. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
2) 14.-16. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18
3) 14.-16. juuni Baltic Cup Estonia (Pärnu) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
4) 12.-14. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
5) 2.-4. august Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
6) 9.-11. august Kärdla Cramo Race (Kärdla) – klassid RS Feva, 29er, 49er
7) 30. august – 1. september Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
8) 6.-8. september Pirita Surf (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
9) 13.-15. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
10) 20.-22. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, Formula, Foil

Eesti MV sarja koduleht ja tulemused
Eesti MV sarja Facebooki leht ja fotogaleriid

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race'i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Postimees Grupp, Helly Hansen, Matek, Rakvere Lihatööstus, Tallegg, Premia ja Alfons Håkans.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles