L, 9.12.2023

Pärnu Sügisregati teist võistluspäeva ilmestasid vahelduvad ilmaolud

Copy

EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja etapi tänane võistluspäev pakkus äärmiselt vaheldusrikkaid tingimusi: tugevamat ja vaiksemat tuult, lainet, vihma ja rahet, äikest ja päikest. Sellistes keerulistes oludes peeti kõigile klassidele järgmised 3 sõitu. Kahe päeva jooksul seilatud 5 sõidu kokkuvõttes on tõusnud Optimistil liidriks Mia Marin Lilienthal ja Laser 4.7 klassis Sten-Markus Andresson. Zoom8 klassis jätkab esikohal Katariina Roihu.

Noorimate purjetajate paadiklassi Optimist tänastest sõitudest tuli Mia Marin Lilienthalile kaks sõiduvõitu ja üks 2. koht ning kokkuvõttes on ta juhtimas kahepunktilise eduga lätlase Emils Amsilsi ees. Kolmandal kohal asub avapäeva järgne liider Angeliina Maria Isabel Õunap.

Zoom8 klassis jätkab endiselt esikohal Katariina Roihu, kellele tänaste sõitude saagiks olid 3., 2. ja 5. finišitulemus. Teisele positsioonile on kerkinud Henry-Mark Andresson ja kolmandaks on end purjetanud Romi Safin.

Laser 4.7-l võttis täna kaks sõiduvõitu ja ühe 3. koha Sten-Markus Andresson, kes on tõusnud ka võistlust selles klassis juhtima. Teisel kohal  on Aleksander Kuusik ja kolmas lätlanna Elza Cibule.

Tulemused Optimist
Tulemused Zoom8
Tulemused Laser 4.7

Zoom8 ja Laser 4.7 klasside kvalifikatsioonisõidud, kus stardivad kõik purjekad koos, toimuvad reedest pühapäeva lõunani. Esimesed kolm kvalifitseeruvad otse finaalsõitu ning neljanda kuni kümnenda koha purjetajad poolfinaalsõitu. Neljandaks finaalsõidus osalejaks on poolfinaalsõidu võitja. Lõpptulemused esimesest kuni neljanda kohani selguvad finaalsõidu põhjal.
Pühapäeval algusega kell 14 Pärnu Jahtklubi ees jõel toimuvaid poolfinaal- ja finaalsõite kommenteerivad huvilistele purjetajad Rimo Timm ja Taavi Valter Taveter.

Optimist klassis võisteldi reedel ja laupäeval kahes võrdse suuruse ja tasemega grupis. Pühapäeval purjetavad 45 paremat võistlejat kuldgrupis ja ülejäänud võistlejad hõbegrupis.

Pühapäeval antakse päeva esimese sõidu hoiatussignaal kell 11. Poolfinaal- ja finaalsõidud toimuvad algusega kell 14.

Pärnu Sügisregati korraldab Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku kümnest regatist:
1) 31. mai – 2. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
2) 14.-16. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18
3) 14.-16. juuni Baltic Cup Estonia (Pärnu) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
4) 12.-14. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
5) 2.-4. august Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
6) 9.-11. august Kärdla Cramo Race (Kärdla) – klassid RS Feva, 29er, 49er
7) 30. august – 1. september Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
8) 6.-8. september Pirita Surf (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
9) 13.-15. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
10) 20.-22. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, Formula, Foil

Eesti MV sarja koduleht ja tulemused
Eesti MV sarja Facebooki leht ja fotogaleriid

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race'i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Postimees Grupp, Helly Hansen, Matek, Rakvere Lihatööstus, Tallegg, Premia ja Alfons Håkans.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles