L, 9.12.2023

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste finaaletapi Tallinna Nädala regati avapäeval näitas ilm tõeliselt sügisest palet

Copy

Haven Kakumäel toimuva EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja viimase etapi Tallinna Nädala regati avapäev möödus keerulistes oludes. Vihmapilvede all oli tuul väga muutlik, vaikides aeg-ajalt sootuks. Nii õnnestus paadiklassidele pidada täna vaid üks võistlussõit, Techno 293 purjelaudadele aga siiski kaks sõitu.

Laser Standard klassis alustas võistlust liidrina Georg Haud. Teisel positsioonil on Markus Maalt ja kolmandal real Keith  Luur.

Laser Radial klassis oli täna edukaim lätlane Roberts Stals-Buls, järgnemas Jorgen Kuivonen teisel ning Aleksander Kuusik kolmandal kohal. Naistest oli avapäeval parim Liis Annus.

Kahepaatidest on 29er klassis liidriteks Mari-Ann Raud ja Maris Seersant Kaarel Paali ja Thor Kaspar Marveti ning Katariina Roihu ja Johanna Triinu Kažjava ees.

49er klassis on juhtimas Juuso ja Henri Roihu, ülejäänud selle klassi võistlejad tulevad starti alles homme.

RS Feval kuulub juhtpositsioon Romi Safinile ja Britta Maipuule. Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu on avapäeva järel teisel kohal ning Maria Aleksandra Vettik ja Juta Koov kolmandad.

Katamaraanil F18 on esikohal Andres Laul ja Ain Roosma, järgnemas Siim Maivel ja Kristjan Kookmaa teisel ning Vahur Teder ja Marek Lentsius kolmandal kohal.

Purjelaudadest on Techno 293 Youth U17 klassis kahe sõiduvõiduga liidriks Alan Mitšulis. Teisel kohal on Kaur Säärits ja kolmas on Romek Roolaht.

Techno 293 Junior U15 klassi juhtpositsioon kuulub täna esimese ja teise sõiduresultaadi teeninud Jakob Heinrich Tuubelile. Marta Arete Sokk on teisel positsioonil ning Liisbeth Orav kolmandal real.

Techno 293 Minim U13 klassis viisid kaks sõiduvõitu regatti juhtima Karel Sören Tamme, järgnemas Bertha Kivistik ning Liisa Marii Kalk.

Formula klassi purjelaudade jaoks jäi täna tuult võistlemiseks väheks.

Tallinna Nädala regatil Eesti Meistrivõistluste sarja arvestuse väliselt võistlevas 470 klassis on liidriteks Jakob Haud ja Märten Mikk. Teisel real on Alari Lagle ja Siim Jõeväli, kolmandad aga Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemann.

Tulemused 1. päev Laser Radial
Tulemused 1. päev Laser Standard
Tulemused 1. päev RS Feva
Tulemused 1. päev 29er
Tulemused 1. päev 49er
Tulemused 1. päev F18
Tulemused 1. päev Techno 293 Minim U13
Tulemused 1. päev Techno 293 Junior U15
Tulemused 1. päev Techno 293 Youth U17
Tulemused 1. päev 470

RS Feva ja 29er klasside kvalifikatsioonisõidud, kus stardivad kõik purjekad koos, toimuvad reedest pühapäeva lõunani. Esimesed kolm kvalifitseeruvad otse finaalsõitu ning neljanda kuni kümnenda koha purjetajad poolfinaalsõitu. Neljandaks finaalsõidus osalejaks on poolfinaalsõidu võitja. Lõpptulemused esimesest kuni neljanda kohani selguvad finaalsõidu põhjal. Poolfinaal- ja finaalsõidud toimuvad pühapäeval algusega kell 14.

Ülejäänud klassidele näeb võistluse formaat ette kuni 11 võistlussõidust koosnevat fliidisõitude seeriat, erandiks vaid Formula klass, kus võistlussõitude maksimaalne arv on 15.

Laupäeval antakse päeva esimese võistlussõidu hoiatussignaal kell 12 ja pühapäeval kell 11. RS Feva ja 29er klasside poolfinaal- ja finaalsõidud toimuvad pühapäeval algusega kell 14. Võistlusele saab kõigil päevadel kaasa elada Haven Kakumäe jahisadama muulilt. Pühapäevaseid poolfinaal- ja finaalsõite kommenteerib seal purjetaja Rimo Timm.

Tallinna Nädala regati korraldavad Eesti 470 Klassiliit ja Eesti Purjelaualiit koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku kümnest regatist:
1) 31. mai – 2. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
2) 14.-16. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18
3) 14.-16. juuni Baltic Cup Estonia (Pärnu) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
4) 12.-14. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
5) 2.-4. august Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
6) 9.-11. august Kärdla Cramo Race (Kärdla) – klassid RS Feva, 29er, 49er
7) 30. august – 1. september Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
8) 6.-8. september Pirita Surf (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
9) 13.-15. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
10) 20.-22. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, Formula, Foil

Eesti MV sarja koduleht ja tulemused
Eesti MV sarja Facebooki leht ja fotogaleriid

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race'i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Postimees Grupp, Helly Hansen, Matek, Rakvere Lihatööstus, Tallegg, Premia ja Alfons Håkans.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles