N, 1.06.2023

Rasmus Maalinn purjetas DN MM-i avapäeval seitsmendaks

Facebook Twitter
Comments
Jääpurjetamise MM 2019 võitja Rasmus Maalinn
Jääpurjetamise MM 2019 võitja Rasmus Maalinn Foto: Postimees

Täna algasid Rootsis Orsasjöni järvel jääpurjetamise DN klassi maailmameistrivõistlused. Avapäeval peetud kahe sõidu järel on eestlastest parimatel positsioonidel seitsmenda koha Rasmus Maalinn ja kaheksanda koha Argo Vooremaa.

Orsasjöni järvel ootasid jääpurjetajaid 20 cm paksune jää ja puhanguline tuul. Vesine ilm muutis jää pinna pehmeks, mis tegi jääpurjeka kehvasti juhitavaks ja sõidu kohati ohtlikuks.

Hõbe- ja pronksgrupi sõitjatele toimusid vaikses tuules eelsõidud selgitamaks edasipääsejad kuldgruppi. Lisaks neljale parimale kuldgrupi eestlasele õnnestus edasi pääseda Joonas Kiisleril, teised eestlased pidid jätkama hõbe- ja pronksgrupis.

Avapäeval oli edukaim poolakas Lukasz Zakrzewski kahe teise kohaga (4 punkti). Rasmus Maalinn purjetas 16. ja 3. kohale ning on kokkuvõttes 19 punktiga seitsmes. Argo Vooremaa lõpetas 6. ja 14. kohaga ning platseerus kokku kaheksandaks 20 punktiga. Mihkel Kosk oli avapäeval 12-s 23 punktiga, Vaiko Vooremaa 16-s 35 punktiga ja Joonas Kiisler 21-ne 46 punktiga. Kõik esiotsa eestlased olid kiired ja jätkavad kõrges mängus.

Teiste eestlaste avapäeva tulemused:

72. Eigo Helimets

74. Melvin Aasav

116. Peeter Järvelaid

118. Toivo Aardemaa

DN klassi maailmameistrivõistlused ning seejärel Euroopa meistrivõistlused sõidetakse Rootsis Orsasjöni järvel 10.-15. veebruarini.

Tulemused: http://www.puri.ee/media/Results-10022020.pdf

Võistluse kodulehekülg: https://idniyra.eu/

Võistlussõitude jälgimine: https://api.kwindoo.com/tracking/14688-idniyra-world-and-european-championships-2020

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles