Noored jääpurjetajad tõid MM-ilt kulla ja kaks pronksi ning EM-ilt kaks kulda ja hõbeda

Rasmus Maalinn
Rasmus Maalinn Foto: DN Ice Sailing Lithuania

Rootsis Oresjöni järvel lõppesid täna Ice-Optimist klassi ja DN klassi juunioride jääpurjetamise maailmameistrivõistlused, mille järel peeti kohe maha ka Euroopa meistrivõistlused. DN klassis saavutas oma viienda juunioride maailmameistri tiitli Rasmus Maalinn ning Melvin Aasavile kuulub MM-i pronksmedal. Samuti sai Ice-Optimist klassis pronksi Andrias Sepp. Ka EM-i võitjaks tuli DN klassis Rasmus Maalinn, Melvin Aasavile riputati kaela hõbemedal. Ice-Optimisti värske Euroopa meister on Andrias Sepp.

MM-i esimesed 5 sõitu peeti teisipäeval, alguses väga tugeva tuulega, kuid viimaseks sõiduks tuul vaikis. Tuul oli sealjuures puhanguline ja järvele iseloomulikult keerutav ning jää sile ja lumikatteta. Kolmapäev möödus tuulevaikuse tõttu puhkepäevana, kuid täna ennelõunal õnnestus keskmises tuules pidada ära MM-i viimased 2 võistlussõitu. Kohe nende järel anti start ka EM-ile, mille raames peeti maha 3 sõitu.

MM-i kokkuvõttes oli DN klassis juba 6 sõidu järel endale võidu kindlustanud Rasmus Maalinn, olles finišeerinud neist kõigis esikolmikus ning sealjuures neljas sõidus parimana. Teise poodiumikoha võttis 26 juuniori konkurentsis poolakas Gustaw Micinski. Tiitlivõistluste kolmanda lõpptulemuse vääriliselt esines Melvin Aasav.

Video - Rasmus Maalinn

Teistest DN klassis võistelnud eestlastest sai Daniel Rüütel MM-il 8., Jorgen Kuivonen 13., Karl Ader 19., Pert Salundi 24. ja Karel Ratnik 25. koha.

EM-i kuldmedali võttis DN klassis puhta sõiduvõitude seeriaga samuti Rasmus Maalinn. Melvin Aasavile kuulub teine lõpptulemus ning kolmandaks seilas end poolakas Gustaw Micinski.

Teistest DN klassis võistelnud eestlastest sai Jorgen Kuivonen EM-il 12., Karl Ader 18., Karel Ratnik 23., Pert Salundi 24. ja Daniel Rüütel 26. koha.

Ice-Optimistil tegi 22 noore seas MM-il pronksikarva tulemuse Andrias Sepp. Kuld ja hõbe läksid Poola jääpurjetajatele Mateusz Gigielewiczile ja Anielka Graczykile, kellest viimane oli ühtlasi parim tüdruk.

Video - Andrias Sepp

Teistest Ice-Optimistil seilanud Eesti noortest lõpetas Georg Paomees MM-i 7., Lisbeth Taggu 8. (tüdrukute seas 4.), Angeliina Maria Isabel Õunap 11. (tüdrukutest 6.), Artur Ader 15., Henri Lember 16., Laura Marii Taggu 17. (tüdrukutest 8.), Sten Erik Mägi 19. ja Emma Mia Kaar 20. (tüdrukutest 10.) kohal.

EM-i parim oli Ice-Optimistil Andrias Sepp Poola noorte Maria Konarzewska ja Amelia Potejko ees.

Teistest Ice-Optimistil seilanud Eesti noortest lõpetas Lisbeth Taggu EM-i 6. (tüdrukute seas 4.), Artur Ader 7., Georg Paomees 8., Angeliina Maria Isabel Õunap 9. (tüdrukutest 5.), Sten Erik Mägi 15., Laura Marii Taggu 16. (tüdrukutest 7.), Henri Lember 19. ja Emma Mia Kaar 20. (tüdrukutest 9.) kohal.