L, 9.12.2023

Garmin Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja raames võisteldakse nädalavahetusel Lohusalus

Copy
Karl-Martin Rammo, Garmin Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja liider Laser Standard klassis
Karl-Martin Rammo, Garmin Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja liider Laser Standard klassis Foto: Riina Ramst

Reedest pühapäevani Lohusalus toimuval Garmin Purjetamise Eesti Meistrivõistluste etapil Tallinna Jahtklubi karikavõistlustel on tänavuse sarja raames kolmandat korda võistlemas Laser Radial ja Laser Standard klassid ning teist korda Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7 klassid. Kutsutud klassina osaleb regatil sarja arvestuse väliselt Hansa 303.

Kuues võistlusklassis kokku on eeloleval nädalavahetusel Lohusalu lahel stardis üle 200 Eesti ja Leedu purjetaja.

Garmin Purjetamise Eesti meistrivõistlused on noorte- ja olümpiaklasside sportlastele üks hooaja põhivõistlusi, mille käigus selgitatakse välja Eesti parimad seilajad. Meistrivõistlused toimuvad etappide kaupa erinevates sadamates ümber Eesti ning neile on võistlema oodata enam kui neljasadat sportlast. Igal võistlusklassil on sarjas kas kolm või neli etappi, millest halvim läheb mahaarvamisele. Sarja toetajad Garmin ja Jakari Marine panevad sarja kokkuvõttes võistlejatele auhindadena välja Garmini spordikellad.

Optimist klassis juhib sarja avaetapi järel Läti noormees Ricards Mucins, eestlastest on parim Rico Robert Alliksoon. Klassis Zoom8 on esikohal Oliver Iida ja Laser 4.7 klassis Romi Safin. Laser Radialil on kahe etapi järel sarja liidriks lätlanna Agija Elerte, eestlastest aga Sten-Markus Andresson. Laser Standard klassis juhib Karl-Martin Rammo. 

Võistluse avavad reedel kell 13:00 Lohusalu sadamas pidulikult Lääne-Harju vallavanem Jaanus Saat, Tallinna Jahtklubi kommodoor Kuno Peek ja Eesti Jahtklubide Liidu president Egon Elstein.

Esimese võistlussõidu hoiatussignaal antakse reedel kell 15. Laupäeval ja pühapäeval on sõidud planeeritud algusega kell 11. Hansa 303 klass võistleb ainult laupäeval ja pühapäeval.

Optimist klass võistleb regatil kahes grupis: Eesti meistrivõistluste grupp ja juunioride grupp. Eesti meistrivõistluste grupis stardivad 50 Eesti purjetajat, kes selguvad 2019. aasta Eesti meistrivõistluste sarja tulemuste ja 2020. aasta Kalevi Jahtklubi meistrivõistluste tulemuste paremusjärjestuse alusel. Ülejäänud Optimisti võistlejad purjetavad juunioride grupis. Peale Tallinna Jahtklubi karikavõistlusi pääsevad järgmisel etapil Pärnu Sügisregatil juunioride grupi viis edukamat sportlast 2020. aasta Eesti meistrivõistluste sarja tulemuste alusel Eesti meistrivõistluste gruppi. 

Tallinna Jahtklubi karikavõistlustel kasutatakse Eesti meistrivõistluste sarjas esmakordselt Manage2Sail regatihalduskeskkonda, kus saab jälgida võistlusel toimuvat reaalajas.

Koroonaviirusest tulenevalt tuleb kaldal järgida hajutatuse nõuet ning ka merel on soovituslik vältida lähikontakte. Võistlusele registreerimine käib täielikult interneti teel ning kohapeal regatibüroos registreerimist ei toimu. Samamoodi asuvad võistluse teadetetahvel ja tulemused ainult puri.ee kalendris regati infolehel. Võistluse avamine ja autasustamine toimuvad sadamas kesksel kohal, kusjuures võistlejad jälgivad sündmust hajutatult. Autasustamisel selgub kõigi võistlejate seast ka sarja toetaja Garmini poolt välja pandud loosiauhinna saaja.

Tallinna Jahtklubi karikavõistlused korraldab Tallinna Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Garmin Purjetamise Eesti Meistrivõistlused 2020 etapid:
1) 12.-14. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er ja 49erFX, F18 ja Nacra 15, 470
2) 27.-28. juuni Pirita Surf (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Windsurf Foil
3) 3.-5. juuli Kärdla Race (Kärdla) – klassid RS Feva, 29er, 49er ja 49erFX, F18 ja Nacra 15, 470
4) 17.-19. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er ja 49erFX, F18 ja Nacra 15, 470
5) 17.-18. juuli Baltic Cup Estonia (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Windsurf Foil
6) 14.-16. august Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
7) 28.-30. august Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
8) 11.-13. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
9) 18.-20. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er ja 49erFX, F18 ja Nacra 15, 470, Techno 293, RS:X, Formula, Windsurf Foil
10) 25.-27. september Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) - klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7

Garmin Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg
Garmin Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook'is

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Alfons Håkans ja Jakari Marine/Garmin.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles