HOLM – Kalevi Jahtklubi Kolmapäevaregatt peeti puhangulise ja keerutava tuulega

, Kalevi Jahtklubi

Tugevat tuult ja raju lubatud prognoosidele vaatamata sai eile purjetatud 12. etapp HOLM – Kalevi Jahtklubi Kolmapäevaregati seerias. Osa võttis kuues grupis kokku 49 jahti.

Tuul oli väga heitlik – pagidega ja keerutav, kuid valdavalt puhus siiski lõunast kiirusega 6-8 meetrit sekundis. Seekord asus kogu võistlusala kaugemal merel ja võistluse hoiatussignaal lükati AP lipuga edasi, et kõik startidasoovijad stardialasse kohale jõuaksid. 12. sõidust võttis osa kuues grupis kokku 49 jahti.

Kõikide gruppide jahtidel tuli pärast startimist purjetada vastutuules lisamärgile, mis asus stardiliinist 0,7 miili kaugusel lõunasuunas. Teiseks pöördemärgiks oli Miiduranna vraki keratooder, mille kaugus lisamärgist oli 1,4 miili. ORC I grupi jahtidel tuli ka seekord läbida kõige pikem rada ehk siis kolm ringi nimetatud märkide vahel. ORC II grupp purjetas kaks ringi ja ORC III, IV grupid ning Draakonid, Folkboodid aga ühe ringi samade pöördemärkide vahel.

Finišiliin ületatud, said kõik jahid veel ühe pika lõigu Pirita sadama poole purjetada, nüüd juba võistluspingevabalt.

Kuna sügis on kätte jõudnud ja päevavalgust juba lühemalt, siis toimus austasustamine Kalevi Jahtklubi fuajees.