Talisurfi Eesti meistrivõistluste sarja liidriteks tõusid Raul Mihkel Anton ja Madis Kallas

Copy
Talisurfi kelgud
Talisurfi kelgud Foto: Karli Saul

Nädalavahetusel peeti Lääne-Eestis Lõpe lahe jääl talisurfi Eesti meistrivõistluste esimene etapp. Ilm oli soe, mõnusalt tuuline ja jää peaaegu lumevaba. Vastavalt oludele peeti kelkudele slaalom, mis toimus suhteliselt väikesel alal ja oli seega hästi vaatemänguline. Lohe klassi võistlus toimus traditsioonilises kursisõidu distsipliinis.

Kelkudele anti 11 starti. Enamiku sõitudest võitis Raul Mihkel Anton (NYCS). Teise koha saavutas mitme MM-tiitliga pärjatud Boris Ljubtšenko (BTE/HSK) ja kolmandaks tõusis ülitihedas konkurentsis tänu heale viimasele sõidule Joonas Väär (NYCS).

EST-336 Raul Mihkel Anton
EST-336 Raul Mihkel Anton Foto: Karli Saul

Noorte U20 arvestuse võitis Raul Mihkel Anton, teine oli Joonas Väär ja kolmas Kaur Säärits (samuti NYCS).

Naiste arvestuse ja samas ka noorte (U20) tüdrukute arvestuse võitis Marta Arete Sokk. Võrdsete punktidega saavutas teise koha Liisbet Orav ja kolmas oli Saskia Põldmaa. Kõik noored on Noblessneri purjetamiskooli (NYCS) esindajad.

Marta Arete Sokk
Marta Arete Sokk Foto: Karli Saul

Grand Master arvestuse võitis Tõnis Salong, teiseks tuli Meelis Rang ja kolmandaks Raivo Saarm (Team Jahe).

Grand masterite esikolmik
Grand masterite esikolmik Foto: Karli Saul

On näha, et kelkude klassi esiotsas domineerivad üha enam julgust ja kogemusi omandavad noored sportlased. Muidugi ei saa alahinnata vanemate sportlaste abivalmidust noorte suhtes: noored on nende abil saanud soetada omale kelke ning jagatakse ka nõu.

Lohe klassis võitis etapi Madis Kallas (Pirita Surfiklubi). Teise koha saavutas Martti Ainola (Laulasmaa Surfiklubi) ja kolmandaks tuli Vladimir Popov. Võistlemise vaates on lohe klass Eestis alles arenemas. Õnneks on meil olemas üksikud tipud, kelle eeskuju motiveerib surfikoole ja noori toreda talialaga järjest tõsisemalt tegelema.

Madis Kallas
Madis Kallas Foto: Karli Saul

Seekord oli jää peal näha ka tiiva klassi – veel mitte võistlemas, aga võibolla juba järgmisel korral on mõned tiivad samuti stardis.

Eesti meistrivõistluste I etapi tulemused:
kelgu klass
lohe klass

Pildid: autor Karli Saul
Video: autor Karli Saul

Talisurfi Eesti meistrivõistlusi toetasid slaalom.ee ja Eesti Purjelaualiit.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Alfons Håkans ja Jakari Marine/Garmin.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles