Jääpurjetamise Eesti Karika kolmanda etapi võitis Ice-Optimist klassis pärnakas Andrias Sepp

Copy
Jääpurjetamise Eesti karikavõistluste 3. etapp Saaremaal Sutu lahel
Jääpurjetamise Eesti karikavõistluste 3. etapp Saaremaal Sutu lahel Foto: Jaak Nirgi

Nädalavahetusel peeti Sutu lahel jääpurjetamise Eesti karikavõistluste kolmas etapp ja Saaremaa meistrivõistlused, kus kuni 16-aastaste seas Ice-Optimist klassis saavutas võidu Andrias Sepp. DN juuniorite hulgas sõitis end esimeseks Rasmus Maalinn. DN täiskasvanute klassis läks võit Vaiko Vooremaale. Monotüüp-XV klassis võidutsesid seekord Ants Haavel ja Andres Laul.

Esimesel võistluspäeval peeti korraliku tuule ja hea jääga 5 kiiret võistlussõitu. 7-8 m/s puhunud tuul ei olnud probleemiks DN klassi purjetajale Kevin Grassile, kes võitis esimesel võistluspäeval viiest sõidust kolm ning asus sellega ka võistlust kindlalt juhtima. Monotüüp-XV klassis olid esimesel päeval kiireimad Ants Haavel ja Andres Laul. Ice-Optimistil võidutses Andrias Sepp, võites kõik 5 võistlussõitu.

Teisel võistluspäeval tuul natukene rauges, kuid sellest hoolimata sõideti taas 5 sõitu. 

DN klassis oli teisel päeval kokkuvõttes kiireim Vaiko Vooremaa. Vooremaa sõnul olid olud tema jaoks kohati keerulised ning muutlik tuul tekitas raskusi. Sellest hoolimata suutis ta stabiilsete sõitudega võistluse üldvõidu kindlustada. Teisele kohale tuli Marek Lentsius ning esimesel päeval võistlust juhtinud Kevin Grass lõpetas kolmandana.

Vaiko Vooremaa
Vaiko Vooremaa Foto: Jaak Nirgi

DN juuniorite klassis näitas taaskord head vormi Pärnu Jahtklubi purjetaja Rasmus Maalinn. Teise koha saavutas Melvin Aasav ning kolmas oli Jorgen Kuivonen. 

Ice-Optimist klassis kindlustas esikoha Pärnu Jahtklubi purjetaja Andrias Sepp, kes võitis kümnest sõidust kuus. Hõbedase medali omanikuks sai saarlane Georg Paomees. Kolmandaks tuli Angeliina Õunap.

Ice-Optimist klassi start
Ice-Optimist klassi start Foto: Jaak Nirgi

Monotüüp-XV klassis oli seekord võistlustules kaheksa paatkonda. Eelmisel etapil võidutsenud Juhan Kolk ja Meelis Saarlaid pidid seekord alla vanduma Ants Haavelile ja Andres Laulile, kes kümnest sõidust neli võites vormistasid endale kindla esikoha. Teisele kohale tulid Indrek Aavik ja Siim Valgre. Kolmandad olid Meelis Saarlaid ja Mark Paomees.

Ants Haavel ja Andres Laul
Ants Haavel ja Andres Laul Foto: Jaak Nirgi

Kokku oli nädalavahetusel jääl 47 kelku. Nendest 24 sõitsid DN võistlusklassis, Ice-Optimiste oli kokku 15 ja Monotüüp-XV klassis oli paate 8. Kõikides võistlusklassides peeti kokku 10 sõitu.

Eesti Jääpurjetamise Liidu poolt korraldatavas Eesti karikavõistluse seerias on kokku 3 võistlust. Selle nädalavahetuse võistlusega lõppes selleks hooajaks karikavõistluste seeria.

Eesti KV 3. etapi tulemused
Pildid, autor Jaak Nirgi

Tagasi üles