Purjetamise maailma edetabelis on Sepp 6. ja Puusta 11. kohal

Copy
Ingrid Puusta
Ingrid Puusta Foto: Joao Costa Ferreira - Osga_photo

Rahvusvahelise purjetamisliidu World Sailing maailma edetabelites on meie purjetajatest kõrgeimatel positsioonidel matšpurjetaja Mati Sepp 6. ning olümpiapurjelaudur Ingrid Puusta 11. positsiooniga. Esikuuekümnesse mahuvad veel 21. kohal olev Taavi Valter Taveter, 37. kohal olevad Juuso ja Henri Roihu, 38. real asetsev Karl-Martin Rammo ja 57. positsioonil olev Deniss Karpak.

Match Race maailma edetabeli viimases väljalaskes on Mati Sepa tiim 6. kohal. Läbi aegade parim tulemus on neil olnud 3. positsioon. Liidriks on šveitslase Eric Monnini käe all purjetav võistkond.

Mati Sepa meeskond Clean Energy Sailing Team Ago Rebane, Karl-Hannes Tagu ja Aleksei Zigadlo - 70. Bermuda Gold Cup regatt ja 2020.a Match Race avatud maailmameistrivõitlused Bermuudal
Mati Sepa meeskond Clean Energy Sailing Team Ago Rebane, Karl-Hannes Tagu ja Aleksei Zigadlo - 70. Bermuda Gold Cup regatt ja 2020.a Match Race avatud maailmameistrivõitlused Bermuudal Foto: Charles Anderson / RBYC

Ingrid Puusta on naiste RS:X klassi värskes edetabelis tõusnud 11. positsioonile, jäädes sellega vaid kahe koha võrra tahapoole oma seni parimast asetusest. Esikohal on Katy Spychakov Iisraelist.

Finn klassi edetabelis on Taavi Valter Taveter oma seni kõrgeimal, 21. positsioonil. Samas klassis on Deniss Karpak, kelle läbi aja parim Finni edetabeli tulemus on olnud 3. koht, praegu 57. real. Paremusjärjestust juhib šveitslane Nils Theuninck.

Marie Bernoit
Marie Bernoit Foto: Taavi Valter Taveter

Juuso Roihu ja Henri Roihu on 49er klassi edetabelis oma seni parimal, 37. positsioonil. Liidrikohal on Hollandi tiim Bart Lambriex ja Pim van Vugt.

Karl-Martin Rammo on Laser Standard klassi värskes paremusjärjestuses 38. real. Tema aegade parim positsioon on olnud 6. koht. Edetabeli liidriks on Jean Baptiste Bernaz Prantsusmaalt.

Purjetamise maailma edetabel

Olümpiaklasside maailma edetabeli punkte on võimalik saada reitingut omavatel regattidel võisteldes. Regatil kogutud punktisumma sõltub kolmest tegurist: võistluse reiting, võistlejate arv regatil ning sportlase tulemus võistlusel. Edetabeli esinumber on kõrgeima punktide arvuga sportlane kuue regati lõikes.

Match Race maailma edetabel järjestab purjetajad nende viimase 24 kuu jooksul saavutatud parimate võistlustulemuste põhjal. Punkte on võimalik saada reitingut omavatel regattidel võisteldes. Regatil kogutud punktisumma sõltub kolmest tegurist: võistluse reiting, võistlejate arv regatil ning sportlase tulemus võistlusel. Viimase 12 kuu jooksul saavutatud tulemused annavad sealjuures topeltpunktid. Edetabeli esinumber on kõrgeima punktide arvuga sportlane kaheksa regati lõikes.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Alfons Håkans ja Jakari Marine/Garmin.

Tagasi üles