46. Spinnakeri regatil võidutsesid William Liiv ja Britta Maipuu

PIRET SALMISTU
, Kalevi Jahtklubi
Copy
46. Spinnakeri regatt 2022 - Kalevi Jahtklubi, Tallinn
46. Spinnakeri regatt 2022 - Kalevi Jahtklubi, Tallinn Foto: Mehis Ottis

Nädal tagasi jõudis Pirital finishisse juba 46. korda toimunud rahvusvaheline Spinnakeri regatt. 1.-4. juulini toimunud regati korraldajateks olid Eesti Optimist Klassi Liit ja Kalevi Jahtklubi. Sel aastal oli Tallinna lahel mõõtu võistlemas 136 noort – 106 Optimisti ja 30 Zoom8 klassi purjetajat seitsmest riigist. Regati võitjateks krooniti Optimist klassis William Liiv ja Zoom8 klassis Britta Maipuu.

Regati ajaks oli Eestisse jõudnud korralik kuumalaine ning tuuleolud merel olid vaiksed ja keerutavad. Liiga vaikse tuule tõttu jäid pidamata viimase võistluspäeva sõidud ja tulemustele tõmmati joon alla kolme päeva sõitude põhjal, mida sai kokku üheksa. Laupäeval valitsesid Tallinna lahel kõige keerukamad, soojad ja vaiksed lõunatuuled, mis teevad keeruliseks nii võistlusametnike kui purjetajate elu. Pühapäev pakkus stabiilsemat ja tugevamat läänetuult ja kena lainetust pidevalt tõusvas läänetuules.

William Liiv, Rein Ottosoni Purjespordikool - 46. Spinnakeri regati võitja (2022)
William Liiv, Rein Ottosoni Purjespordikool - 46. Spinnakeri regati võitja (2022) Foto: Mehis Ottis

Optimist klassis suutis nendes oludes kõige stabiilsemalt ja edukamalt purjetada William Liiv Rein Ottosoni Purjespordikoolist. Eelsõitudest saadud tulemused 1-2-(3)-(6)-2-2 andsid kindlas koha kuldfliidis, milles peetud kolmest sõidust võitis William kaks ja oli ühes sõidus kolmas. Kokku tulemuseks 12 punkti ja kindel esikoht. Möödunud aastal Spinnakeri regatil saadud 24. kohalt on William teinud korraliku hüppe ning juuni alguses Helsingis toimunud Downtowni regati võidule lisas William nüüd väärika võidu Spinnakeri regatilt, edestades teisele kohale sõitnud Susanna Maria Jõgi Tallinna Jahtklubist täpselt poole võrra väiksema punktiskooriga. Kui möödunud aastal oli Susanna tulemuseks 20. koht, siis sel aastal skooris ta kokku 24 punkti tulemustega (13)-5-5-2-4-2-4-2-(9) ja oli kolm punkti parem kolmandaks tulnud Alexander Eberle’st Kalevi Jahtklubist, kelle tulemuste skoor oli 6-4-2-8-5-1 eelsõitudes ning (12)-1-(42) kuldfliidi sõitudes, mis andsid kokku 27 punkti ja kolmanda koha poodiumil.

46. Spinnakeri regati trofeed (2022) - Disainklaas
46. Spinnakeri regati trofeed (2022) - Disainklaas Foto: Mehis Ottis

Regati peakorraldaja, Eesti Optimist Klassi Liidu juht Mart Meieli sõnul oli regatt Eesti purjetajatele viimase kümnendi edukaim, sest Eesti purjetajad said ülekaaluka kolmikvõidu. Neljanda tulemuse saanud leedulane Rokas Rimša jäi kolmandast kohast maha juba 19 punkti. Regati tase oli kõrge, sest Tallinnas osales 15 välisvõistlejat, kes kuuluvad oma maa koondisesse ja võistlevad juulikuu lõpus Taanis toimuvatel Optimist klassi Euroopa meistrivõistlustel

46. Spinnakeri regati kaheksa paremat (2022)
46. Spinnakeri regati kaheksa paremat (2022) Foto: Mehis Ottis

Optimist klassi esiviisik (kokku 106 osalejat)

1. William Liiv R.O.PK – 12p
2. Susanna Maria Jõgi Tallinna JK – 24p
3. Alexander Eberle Kalevi JK – 27p
4. Rokas Rimša Leedu – 46p
5. Vlad Miroshnychenko Ukraina – 47p

Optimist klassi tulemused 

Zoom8 klassis oli ainuke välisvõistleja kuuenda koha saavutanud Soome esindaja Nathaniel Shahar. Kokku võistles Zoom8 klassis 30 purjetajat.

Britta Maipuu, Kalevi Jahtklubi - 46. Spinnakeri regati võitja 2022 Zoom8 klassis
Britta Maipuu, Kalevi Jahtklubi - 46. Spinnakeri regati võitja 2022 Zoom8 klassis Foto: Mehis Ottis

Zoom8 klassis oli võidukas Britta Maipuu Kalevi Jahtklubist, saades võitja tiitli juba teist korda. Britta võitis regati ka 2020.a, kuid eelmisel aastal tuli leppida kuuenda kohaga. Sel aastal siis taas 13 punktiga regati võit, edestades kahe punktiga möödunud aasta võitjat Elisabeth Ristmetsa Rein Ottosoni Purjespordikoolist. Kolmanda koha poodiumil sai sel aastal Rasmus Randmäe Rein Ottosoni Purjespordikoolist, tõustes poodiumile möödunud aasta viiendalt kohalt.

Zoom8 klassi tulemused 

Spinnakeri regati veebileht

Britta Maipuu ja Elisabeth Ristmets, Zoom8 klass - 46. Spinnakeri regati parimad (2022)
Britta Maipuu ja Elisabeth Ristmets, Zoom8 klass - 46. Spinnakeri regati parimad (2022) Foto: Mehis Ottis

Zoom8 klassi purjetajaid on ees ootamas tiitlivõistlused Eesti vetes. 19.-24. juulil peetakse Tilgu sadamas Zoom8 klassi Maailmameistrivõistlused.

Zoom8 klassi MMi veebileht 

Tagasi üles