RS Feva paadiklassi sõitjad - Kaito Haamer ja Pärtel Orusalu - Itaalia MV pronksmedal

Kai Kallas
, Autor
Copy
Foto: Uku Kuusk

Uku Kuusk purjespordikooli kasvandikud Kaito Haamer ja Pärtel Orusalu võistlesid 29.04- 01.05 Itaalias RS Feva Itaalia Mesitrivõistlustel.

Kaito Haamer teeb kokkuvõtte:

Regatil osales 68 paatkonda, sealhulgas peale meie siitpoolt ka kaks Leedu paatkonda.

Kolme päeva peale jagus nii sooja ja vaiksema tuulega kui ka jahedat vihmast ning tuulerohket ilma. Esikolmik oli punktide poolest väga võrdne ning kolme päeva peale jagus pingelist võistlemist.

Esimesel päeval peeti vaikse tuule tõttu vaid kaks sõitu, millest meil esimene ebaõnnestus ning tulime teisele kohale. Teisel päeval jätkus sarnane ilm ning säilitasime oma positsiooni, sõites neli sõitu, millest taaskord ebaõnnestus esimene. Kolmas päev õnnestus meil kõige paremini, kuna oli vali tuul, kuid sellele vaatamata langesime kokkuvõttes kolmandale kohale.

Nii kulla kui hõbeda pälvisid itaallased ning meie eestlastena pronksmedali. Võistlustelt oli kaasa võtta palju õppekohti, mille parandamisest on palju kasu valmistudes RS Feva MM-iks. Järgmine eesmärk on võistelda hästi Ungaris EM-il ning seejärel ongi juba MM (Itaalias).

Suured tänud taaskord ka leedukate feva treenerile Darius Gerasimavičius-le, kes meie poistele Itaalias nõu ja jõuga abis olid!

Kokkuvõte Uku Kuusk Purjespordikool Facebook lehelt

Tagasi üles