Purjetamise Eesti karikasarja esimene etapipäev Saaremaal mõõdus tugevas tuules

Kai Kallas
, Autor

Noortele purjetajatele mõeldud vabariiklik karikasari algas reedel, 26.05 Saaremaal, Roomassaare sadamas.

Esimene võistluspäev mõõdus tugevas aga suhteliselt stabiilses tuules, päikesepaistel. Saaremaa Merispordi Seltsi regatil võisteldakse neljas paadiklassis: Optimits, ILCA 4, Zoom 8 ja RS Aero. Kõikides klassides õnnestus täna pidada kolm võistlussõitu.

Optimistide arvestuses näitas stabiilset taset Kalev jahtklubi noorsportlane Alexander Eberle, kes kolmest sõidust kahes tuli esikohale ja kolmandas saavutas teise koha, tänase päeva lõpetas ta esimesel kohal.

Zoom8 klassis näitavad tugevust Uku Kuuse Purjespordikooli naispurjetajad Sandra Sinivee ja Mia Maria Lipsmäe, kellest hetkel juhib kolme punktida Sandra Sinivee.

Pärnu jahtklubi näitab taset ILCA 4 arvestuses, Andrias Sepp on kolme sõidu järel esimene (2-1-2), Angus Aarna Ant teine (1-2-5) ja esikümne ainsa tütarlapsena kolmandal kohal Meribel Vahstein sõidutulemustega 3-3-1.

RS Aero arvestuses võistleb 9 sportlast, nendest täna vaieldamatult parim Liina Kolk, kes võitis kõik sõiduvõidud.

Garmin Purjetamise Võistlussari on meie purjespordihooaja põhivõistluste sari, mille käigus selgitatakse välja parimad seilajad. Meistrivõistlused toimuvad ühe regatina ja Karikavõistlused etappide kaupa erinevates sadamates ümber Eesti. Sündmusena on võistlussarja regatid purjetajate seas menukad, igal aastal võistleb sarjas kokku ligi viissada purjetajat. Peale meie noorte sportlaste löövad kaasa ka külalispurjetajad naaberriikidest.

2023 aastal toimub kaheksa etappi läbi hooaja viies erinevas Eesti sadamas.