47. Spinnakeri regatt peetud, kõrges konkurentsis näitasid oma tugevust Soome purjetajad

Kai Kallas
, Autor

Neljapäeval Tilgu sadamas alanud Eesti üks pikima ajalooga traditsiooniline Spinnakeri regatt kestis neli päeva, mille jooksul said purjetajad kogeda väga erinevaid ilmaolusid.

Võistlusel osales kokku 134 noort, üheksast eri riigist. Kaugemad külalised olid tulnud Kanadast ja Ameerikast, aga ka Türgist, Norrast, Soomest, Lätist, Rootsist ja muidugi Eestist.

Võistlema pääses riikliku edetabeli alusel, ehk siis kokku said vaid tugevamad purjetajad. Konkrentsi kõrget taset näitas ka napp punktivahe esikümnesse tulnud osalejate vahel.

Üldarvestuses võitis regati Helsingfors Segelklubb-i purjetaja Niko Noponen, kellest jäi nelja punkiga maha Helsingfors Segelsällskap-i sportlane Sami Hietalahti. Kolmanda koha võitis Kalev Jahtklubi sportlane Helena Lee Kangur, keda lahutas esikohast vaid viis punkti. Esikümnesse mahtusid Eesti purjetajatest veel 5. koha saavutanud Kalev Jahtklubi sportlane Alexander Eberle, 6. kohal Robert Matt Saaremaa Merispordi seltsist ja 10. kohal Susanna Maria Jõgi Tallinn Jahtklubist.

U13 arvestuses saavutas esikoha üldarvestuses hõbedale purjetanud Sami Hietalahti, teise koha võitis Robert Matt ja pronksmedali sai kaela Türgi purjetaja Eren Kaan Erendemir Turkish Sailing Team-st. U13 arvestueses võistles kokku 62 sportlast.

Võsitlust korraldas sel aastal Tilgu jahtklubi, hoogu andsid Reval Cafe, Harju Elekter,