Nädalavahetusel selgusid Hiiumaal Eesti meistrid ühepaatidel

Kai Kallas
, Autor

Läinud neljapäeval algasid Hiiumaal, Kärdlas ühepaatide Optimist, Zoom8 ja ILCA 4 Eesti Meistrivõistlused ehk Kärdla Selver Race.

Kärdla Selver Race 2023
Kärdla Selver Race 2023 Foto: Argo Nurs

Neljal järjestikusel päeval sõideti Optimist paadiklassis kokku 12 ja Zoom8 ja ILCA 4 arvestuses 11 võistlussõitu. Võistlusel osales kokku 179 sportlast Eestist, Lätist ja üks sportlane Ukrainast.

Ilm oli purjetamiseks sobiv. Tuult oli küll pisut keerutav, aga siiski puhus kõikidel päevadel paraja tugevusega, ning võistlusõidud õnnestus läbi viia vastavalt plaanile.

Optimist paadiklassis võitis Eesti meistritiitli Kalevi Jahtklubi neiu Helena Lee Kangur, kes edestas teisele kohale tulnud sama klubi sportlast Alexander Eberlet nelja punktiga. Kolmanda koha saavutas Robert Matt Saaremaa Merispordi Seltsist.

Zoom8 Eesti meistritiitlel läks Pärnusse sealses purjespordikoolis treenivale Laura Marii Taggu-le, kes edestas teisele kohale tulnud konkurenti Ann Carolin Victoria Vürsti Tallinna jahtklubist nelja punktiga. Pronksmedali Zoom8 üldarvestuses sai endale kaela Saaremaa Merispordi Seltsis treeniv Trinette Välisson.

ILCA 4 paatidel noormeeste U18 arvestuses võitis Andrias Sepp Pärnust võites kaheteistkümnest võistlussõidust kolm ja edestades teise koha saavutanud Hara Seilamise selsti sportlast Ott Richard Häält 12 punktiga. Kolmandana lõpetas Olger Hannes Mets Saaremaalt.

Sama paadiklassi neidude arvestuses pani oma paremuse maksma ja sai kaela kuldmedali Mari Ottesson Tallinn Jahtklubist. Meribel Vahstein Saaremaa Merispordi seltsist saavutas neidude arvestuses teise ja Rein Ottosoni Purjespordikoolis treeniv Gretel Kurgpõld kolmanda koha.