Pärnus selgusid Eesti meistrid ILCA 6, ILCA 7 ja RS Aero paatidel

Kai Kallas
, Autor

Läinud neljapäeval alanud Pärnu Purjetamisnädal mis ühtlasi oli Eesti Meistrivõistluste arvestus ILCA 6, ILCA 7 ja RS Aero paadiklassis purjetajatele, on lõppenud ja parimad on selgunud.

Tuuleolud Pärnu lahel olid nagu ütles 2022 aasta parim purjetamistreener Uku Kuusk omanimeliselt purjespordikoolist “Trikid”. Tõepoolest, neljal võistluspäeval said sportlased kahel korral kaldal tuult oodata, siis merel kiirete tuule keeramistega kohaneda ja tuli tulla toime ka pagidega kuni 14 m/s.

ILCA 6 arvestuses võitis Eesti meistritiitli Katariina Roihu Tallinn Jahtklubist. Roihu edestas meistrivõistlustel teisele kohale tulnud klubikaaslast Eliise Raamatut 16 punktiga. Kolmanda koha saavutas Mia Marin Lilienthal Viana Sailing klubist.

ILCA 7 EMV meeste arvestuses vallutasid poodiumi Rein Ottosoni Purjespordikooli sportlased.

Esimese koha saavutas Georg Haud 23 punktiga, tema järel nelja punktiga maas Bo Aaron Koosner teisel kohal ja kolmanda koha võitis Tavo Annus 30 punktiga.

ILCA 7 U21 arvestuses tuli Eesti meistriks Karel Ratnik Pärnu Jahtklubist, temaga sama palju punkte saanud Rein Ottosoni Purjespordikooli sportlane Robin Juul tuli teisele kohale ja samuti Pärnust pärit Pert Salundi saavutas kolmanda koha.

RS Aero arvestuses saavutas Eesti meistritiitli Jahtklubi Dago sportlane Kaarel Kruusmägi, kes üheteistkümnest sõidust üheksa võitis. Tema järel teise koha saavutas Saaremaa Merispordi Seltsi sportlane Liina Kolk ja kolmanda koha teenis välja Hara Seilamise seltsi esindav Siim Oskar Hääl.