Noblessneris purjetati Eesti meistritiitlitele

Noblessneri purjetamiskoolist (NYCS) on kujunenud Eesti noorte purjelaudurite kasvulava. Seal on alustanud sportlaskariääri nii tänased kui loodetavasti ka tulevased olümpiasportlased. Möödunud nädalavahetusel selgitati Noblessneris purjelaua noorteklasside Eesti meistrid.

Garmin Eesti Purjetamissarja kuuluva võistluse kõige nooremad osalejad olid Techno U13 klassi lapsed. U13 meistritiitli võitis Linda Tulviste. Teise koha saavutas Markus Antonis ja kolmanda Hart Hõim. 12st stardist 12 lõpetatud sõitu on siin vanusegrupis omaette saavutus. Seda enam, et tuuleolud olid kolme võistluspäeva jooksul n-ö seinast seina.

U15 klassi lastest võitis meistritiitli Johanna Lukk. Teise koha võitis Pärt Evald Kullerkupp ja kolmanda Grita Griin. U15 tüdrukutest oli parim Johanna Lukk, järgnesid Grita Griin ja Helena Jõepere. Tulemustest on väga selgelt näha, et purjetamise noorteklassides puuduvad eelised poistel või tüdrukutel. Koos võisteldes ollakse rajal täiesti võrdsed.

Techno U17 vanuseklassi meistritiitli võitis Sander Laasma. Võit oli üsna veenev vaatamata Sandri suhteliselt lühikesele võistluskogemusele. Teise koha saavutas Anni Tulviste ja kolmanda Karl Kristofer Sillaorg.

U19 tiitli noppis Karl Hendrik Loik. Teise koha saavutas Artemi Zõrjanov. Kolmas koht läks siin klassis Soome – Lyydia Tervonen (HSK). U15–U19 klassides peeti ka ühist, Raceboard arvestust, kus võitjaks tuli Karl Henrik Loik. Teise koha saavutas suures grupis Sander Laasma ja kolmanda Johanna Lukk.

Purjelaua olümpiaklassiks on praegu valitud foillaud. Seetõttu peeti noorte Eestikatel kõrvalalana mõned sõidud ka foilklassile. Osavaim oli selles klassis Johanna Lukk. Teine Anni Tulviste ja kolmas Sander Laasma. Suur tänu siinkohal NYCS klubile, kes noortele foiliva varustuse tagas.