Pärnu Sügisregatt peetud, Optimist, Zoom8 ja ILCA 4 paadiklassid lõpetasid Garmin Karikasarja võistlushooaja

Reedel algas Pärnu Sügisregatt 2024, mis oli Garmin Purjetamise Karikasarja viimane etapp sel hooajal Optimist, Zoom8 ja ILCA 4 paadiklassidele. Kokku osales üle 170 võistleja. Kolmeks päevaks planeeritud regatil õnnestus võistlussõite pidada vaid reedel ja osaliselt pühapäeval.

Reedel toimus kõigis paadiklassides kolm sõitu, kuid laupäeval jäi tuule puudumise tõttu päev vabaks, pakkudes sportlastele võimaluse Pärnut avastada. Pühapäeval suundusid küll kõik võistlejad merele, kuid sõite said kirja vaid ILCA 4 ja Zoom8 paadiklassid, sedagi lühendatud rajal. Kuna tuul langes alla kriitilise piiri, otsustasid võistlusjuhid regati lõpetada ja sportlased maale tagasi saata.

Optimistide klassis võistles 93 sportlast, sealhulgas ka osalejaid Lätist.

Üldarvestuses võitis Tilgu Sadama Jahtklubi sportlane Marlon Münt, teise koha saavutas Elle Marie Kangur (KJK) ning kolmandaks tuli Tobias Kalle (SSA).

U16 tüdrukute arvestuses saavutas esikoha Elle Marie Kangur, teise koha sai Helena Lee Kangur, mõlemad Kalevi Jahtklubist. Kolmandaks tuli Pärnu Jahtklubi sportlane Liise-Kärt Liiber.

U12 arvestuses ei leidunud vastast Christofer Kasinile (SSA), kes võitis ülekaalukalt. Teiseks tuli Gregory Viljakainen (UKP), ja kolmandaks Johannes Müür (ROPK).

U12 tüdrukute arvestuses läks esikoht Haapsallu, võidu viis koju Johanna Kuhi-Thalfeldt. Teiseks tuli Loore Mae Kaasik (ROPK) ja kolmandaks Magda Matsulevitš.

Zoom8 klassis osales 28 sportlast, jagatuna kahte arvestusse: poisid (16 osalejat) ja tüdrukud (12 osalejat).

U20 tüdrukute seas oli parim Laura Marii Taggu Pärnu Jahtklubist, teiseks tuli Emma Miia Kaar (samuti Pärnust) ja kolmandaks Trinette Välisson Saaremaa Merispordi Seltsist.

U20 poiste seas võitis regati Maur Mars (Tilgu Sadama Jahtklubi), teise koha saavutas Teodor End (Purjespordikool) ja kolmanda Joosep Iljas (Tilgu Sadama Jahtklubi).

ILCA 4 klassis purjetas kokku 44 sportlast.

Naiste arvestuses saavutas esikoha Elisabeth Hitrov (ROPK), teiseks tuli Susanna Maria Jõgi (Tallinna Jahtklubi) ja kolmandaks Nora Nargla (samuti Tallinna Jahtklubi).

U18 tüdrukute arvestuses olid parimad:

Susanna Maria Jõgi (TJK)

Nora Nargla (TJK)

Isabella Nõmmik (ROPK)

U18 poiste seas ei olnud vastast William Liivile (ROPK), kes võitis kõik neli toimunud sõitu. Teise koha saavutas Alexander Eberle (ROPK) ja kolmandaks tuli Juhan Paberit (ROPK).