SUUR GALERII! 20.Tallinna Nädala regatt / IQFoil EMV on lõppenud, sellega ka Garmin Purjetamise Võistlussari 2024

13. septembril Haven Kakumäe sadamas alanud Tallinna Nädala regatt / IQ Foili EMV on peetud. Kolm päeva kestnud võistlusel osales 123 paati/purjelauda, sportlaseid oli tulnud osalema viiest riigist.

Tegemist oli juubeliregtiga, Tallinna Nädalat on peeti 20. korda, sõnas avamisel Tallinna Jahtklubi kommodoor Valdo Kalm. Võistlusel valitsesid vaiksed tuuled ja nii tuli kolme päeva vältel erinevatel paadiklassidel oodatata paremat tuult, et võistelda. IQFoilid esimesel kahel päeval sõite kirja ei saanudki, sestap otsustati nende stardiaeg tuua pühapäeval varasemaks kui tuuleprognoos oli optimistlikum. Kõik IQFoili arvestused, välja arvatud U17, said vähemalt kaks sõitu kirja. IQFoil U17 arvestuses sel aastal aga Eesti meistrit välja selgitada ei õnnestunud.

Kõige suurema osalejate arvuga ILCA 6 paadiklassis võistles 33 sportlast viies arvestuses:

ILCA 6 meeste arvestuses võitis regatil esikoha Rasmus Randmäe (ROPK), teisel kohal Martin Lipp (ROPK) ja kolmanda koha võitis Ukraina sportlane Vlad MIROSHNYCHENKO (KPDY).

ILCA 6 naiste arvestuses olid kolm parimat: Elisa Tamm (ROPK), Romi Safin (ROPK) ja Mia Marin Lilienthal (KJK).

KÕIK ILCA 6 arvestutse tulemused

ILCA 7 paadiklassis võistles 12 sportlast, toimus seitse võistlussõitu ja meeste arvestuse esikolmik kujunes selliselt:

1. Karel Ratnik (PJK)

2. Karlis Junkers (Burāšanas Akadēmija/Klubs360)

RS Aero 7 tulemused

Kahepaadil RS Feva võistles 16 meeskonda, kirja saadi kolme päevaga üheksa võistlussõitu. Poodium kuulub RS Feva üldarvestus Uku Kuuse Purjespordikooli sportlastele:

1. Leon Zolotarjov ja Pärtel Orusalu (UKP)

2. Eddy Lainurm ja Gregory Viljakainen (UKP)

3. Anna Altrov ja Rael Natali Ets (UKP)

470 paadil võistles neli meeskonda, ka sel korral ei olnud vastast Andrias Sepp ja Liise Väliste duole Pärnu Jahtklubist, kes kõik peetud võistlussõidud võitsid:

1. Liise Väliste ja Andrias Sepp (PJK)

2. Sandra Sinivee ja Kaito Haamer (UKP)

3. Mia Maria Lipsmäe ja Teodor End (UKP/QYC)

Kahepaatide 29er esikolmik õpib Tallinna Jahtklubis. Kaheteistkümnest peetud sõidust võitsid üldarvestuse ja U19 tüdrukute arvestuses esikoha saavutanud Vettik ja Koov tandem, kõik. VAATA KÕIKI TULEMUSI

Esikohal Maria Aleksandra Vettik ja Juta Koov, teisel kohal on Eva-Lotta Soomer ja Albert Kepp, ning kolmandal kohal Johanna Koit ja Iiris Liira.

49er/FX arvestuses oli hea meel näha võistlustules vendasid Roihusid, kes eelmise hooaja alguses teatasid, et sellise tandemiga edasi ei minda ja Juuso jätkab Olümpiatsükklis treenimist Soomlase Lasse Lindelliga. Nagu näha siis koostöö vendade vahel sujub siiani suurepäraselt ja nii Tallinna Nädala regati võit koju viidi.

49er

1. Juuso Roihu ja Henri Roihu (TJK)

2. Helen Pais ja Helen Ausman (TJK)

3. Mari-Ann Raud ja Maris Seersant (TJK)

FX arvestuses:

1. Helen Pais ja Helen Ausman (TJK)

2. Mari-Ann Raud ja Maris Seersant (TJK)

KÕIK TULEMUSED

IQ Foilidele oli see võistlus kahtlemata üks keerulisemaid. Kahel päeval jääda maale tuult ootama, teadmata kas üldse lõpuks õnnestub võistelda, on kindlasti emotsionaalselt kurnav. Pühapäeval varasemaks toodud start oli hea otsus ja nii sai Eesti meistrid välja selgitada IQ Foil seeniorite ja U19 arvestuses. U17 arvestuses paraku võistlussõite kirja ei saadud ja nii jäid ka Eesti meistrid selles arvestuses selgitamata.