Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

41. Spinnakeri regati võitjateks Kim Oskar Godenhjelm Soomest ja Jakob Haud Eestist

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Täna lõppes Pirital Kalevi Jahtklubis neli päeva kestnud 41. Spinnakeri regatt, millel osales läbi regati ajaloo rekordarv - 229 purjetajat Lätist, Leedust, Soomest, Venemaalt, Valgevenest, Türgist ja Eestist. 168 Optimist klassi purjetaja hulgas tuli võitjaks Kim Oskar Godenhjelm Soomest klubist HSK ning 61 Zoom8 purjetaja seas oli ülekaalukas võitja Jakob Haud Eestist, Rein Ottosoni Purjespordikoolist.

Neljast võistluspäevast olid soodsaimad tingimused purjetajatele päikseline ja mõõduka tuulega neljapäev ning pilves, ja kergemate tuultega pühapäev. Reedene ja laupäevane ilm näitas purjetajatele oma karmimat pale, kus liiga tugeva tuule tõttu tuli esimesel neist sõidud üldse ära jätta ning laupäevaks vaid pisut raugenud tuul hoidis kaldal ikkagi veel Optimist klassi hõbefliidi purjetajad. Vaatamata sellele saadi nii Optimistide kuldlaevastikule kui ka Zoom8 klassile kokku peetud kaheksa korralikku võistlussõitu parimate väljaselgitamiseks. Tänased kerged ja väga muutlikud tuuled segasid kaarte ka poodiumikohtade taotlejate hulgas.

Kui Optimistide kvalifikatsioonsõite ja ka kuldlaevastiku sõite juhtis enne viimast võistluspäeva kindlalt Vejas Strelciunas Leedust, siis viimase päeva sõidud talle väga häid tulemusi ei pakkunud ning vaid üks punkt jäi teda lahutama poodiumikohast. Küll aga jätkas suhteliselt stabiilselt teisel kohal olnud Kim Oskar Godenhjelm Soomest klubist HSK, saades täna kirja ühe sõiduvõidu ning viieteistkümnenda ja kuueteistkümnenda koha. Koguseeria 5-1-1-3-3-15-1-(16) ja 29 punkti andsid talle aga kindla võidu. Viimast võistluspäeva kuuendalt kohalt alustanud Kim Oskari klubikaaslane Samuel Rikala jätkas aga tõusvas joones kohtadega 10-5-1, ning kindlustas endale 36 punktiga koha poodiumi teisel astmel. Ka kolmas koht Optimist klassis läks Soome klubisse EPS. Joona Pasanenil õnnestus tänased vaiksete tuultega sõidud lõpetada kohtadega 8-10-2 ning 41 punktiga täitis tema kolmanda astme Optimist klassi poodiumil. Edasi järgnesid kaks Leedu, üks Soome ja kaks Venemaa purjetajat. Parima eestlasena lõpetas regati üheksanda kohaga Angeliina Maria Isabel Õunap Pärnu Jahtklubist, kogudes oma võistlusseeriasse kohad 6-7-8-4-4-(74)-14-29 ning 72 punkti.

Optimist klassi hõbelaevastiku esikolmiku moodustasid Stepan Zapoev Venemaalt, Aada Maula ning Felix Sergelius Soomest.

Tulemused

Zoom8 klassi 61 purjetajate hulgas ei jätnud konkurentidele palju võimalusi regatti algusest peale juhtinud ja ridamisi vaid sõiduvõite noppinud Jakob Haud (R.O.PK). Täna esimeses sõidus saadud neljas koht oligi Jakobi halvim , mahaviske tulemus. Lisaks kolmas ja viimasest sõidust esikoht kindlustasid talle ülekaaluka võidu üheksa punkti ja koguseeriaga 1-1-1-1-1-(4)-3-1. Jakobile oli see juba teine kord võit Spinnakeri regatt Zoom8 klassis. Ka 2014. aastal jättis ta võidu Eestisse ning eelmisel aastal tuli talle võitjaga võrdsete punktidega teine koht - nüüd siis väljateenitud võit.

Videointervjuu Jakobiga

Poodiumi madalamad astmed hõivasid Soome tüdrukud. Tänast päeva kuuendalt kohalt alustanud Lilian Tanhuanpää HSK klubist sai täna kirja ülimalt stabiilsed 3-2-2 kohad, mis tõstsid teda poodiumi teisele astmele. Neljandalt kolmandale kohale tõusis aga Emma Grönblom klubist HSS, kes võitis tänase esimese sõidu ja sai kirja veel seitsmenda ja kuuenda koha. Kokkuvõttes 61 purjetaja hulgas suurpärane kolmas koht. Eesti tüdrukute hulgast lõpetas kõrgeimal, kuuendal kohal Mari-Ann Raud Tallinna Jahtklubist.

Tulemused

Regati parimate autasustamine ja traditsiooniline õnneloos leidsid aset Kalevi Jahtklubi lipuväljakul, kus rõõmsat elevust jagus nii sportlike tulemuste eest saadud auhindade, kui ka naeratava õnneloosiga saadud meenete pärast.

Regati õnnestumisele aitasid kaasa LHV, Reval Café, Helly Hansen ja Sportland,  Stillabunt, Tallink, Smarta, Tallinna Vabatahtlik Merepääste - Tallinn SAR ja Auto Forte. Kaunid regatitrofeed kujundas ja valmistas klaasikunstnik Agnes Torm ja Disainklaas.

29. juunist – 2. juulini Pirital Kalevi Jahtklubis juba 41. korda toimunud, eelkõige Optimist klassi purjetajatele mõeldud Spinnakeri regatil, võistles teise klassina Zoom8.  Igal aastal üha enam populaarsust võitev regatt jõudis taas uue rekordarvu osavõtjateni - 229 noort purjetajat, kellest 168 Optimistil ja 61 Zoom8-l, esindavad Soomet, Rootsit, Venemaad, Valgevenet, Lätit, Leedut, Türgit ja Eestit. Ka osavõtvate riikide arv oli tänavu suurem kui kunagi varem. Regatti korraldasid Eesti Optimist Klassi Liit koostöös Kalevi Jahtklubiga.

Pildigalerii 4. päev merel – Ain Roosma

Regati koduleht

Regati leht Facebookis

Tagasi üles